grudzień 2018

Konkurs Kulinarny w Wyszewie!

Już po raz szósty sołtys, Rada Sołecka oraz GOK w Wyszewie zorganizowali konkurs pn. „ Kulinarne dziedzictwo potraw Bożonarodzeniowych mieszkańców sołectwa Wyszewo.”

Konkurs objął honorowym Patronatem Wójt Gminy Manowo Roman Kłosowski. Do konkursu zgłoszono 20 potraw związanych z tradycją Świat Bożego Narodzenia: pierogi z kapustą i grzybami, ze szpinakiem, z łososiem, śledzie pod pierzynką oraz po kaszubsku, barszcz czerwony z uszkami, ryba po grecku, rolada z dorsza oraz ciasta: torty, pierniki. Była też kutia i chleb domowy.

Konkurs ten ma na celu podtrzymywanie pięknej tradycji Świat Bożego Narodzenia, w sołectwie Wyszewo. Komisja konkursowa, w której skład weszli: Stanisława Dąbrowska, Adam Kołodziejczyk, Stefan Kozicki, Robert Murii i Piotr Maszkiewicz, przyznała nagrody
w dwóch kategoriach ciasta, ryby i pozostałe:

Ciasta: I miejsce Anna Bunga, II miejsce Renata Lisaj, III miejsce Anna Kapela

Ryby i pozostałe: I miejsce Weronika Niewiarowska, II miejsce Agnieszka Gawrońska, III Antonina Chmielewska.

Wyróżnienia otrzymali: Jan Oleksy, Anna Mazurek, Jolanta Kudelska, Andrzej Lipiński, Ewelina Żmajlik oraz Krystyna Kryśkiewicz.

Ogłaszając wyniki konkursu pan Robert Murii podkreślił, że wszystkie potrawy były bardzo smaczne i wysokiej jakości. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Manowo Roman Kłosowski, Sekretarz Gminy Manowo Irena Oleksy, Przewodniczący Rady Gminy Manowo Jan Prus, Parafia Rzymskokatolicka Wyszewo ks. Waldemar Dembowski, Prezes Elektrociepłowni Rosnowo Robert Murii, Prezes Zeto Koszalin Piotr Maszkiewicz, Prezes Firmy Instalacje Sanitarne Arkadiusz Pawluch, Radny Gminy Polanów Stefan Kozicki, Stowarzyszenie Ziemi Manowskiej - Anna Stor, Stowarzyszenie „ Polska Samorządowa” oraz Rada Sołecka Wyszewo.

Konkurs uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu Weroniki Ziemki i Mai Stawickiej – mieszkanek Manowa. Podczas tego spotkania podziękowano Prezesowi Firmy EkoTrans Adamowi Kołodziejczykowi za wykonanie parkingu na około 20 samochodów przed cmentarzem
w Wyszewie. Ten parking to piękny prezent, który będzie służyć nie tylko mieszkańcom Wyszewa, ale także całej gminie.

Kunkurs Kulinarny  Kunkurs Kulinarny  Kunkurs Kulinarny  Kunkurs Kulinarny