Kalendarium imprez  

kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Warsztaty świateczne

Szczegóły

Warsztaty Bożonarodzeniowe 19Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia są dekoracje, które nadają naszym wnętrzom uroczysty klimat. Własnoręcznie stworzone ozdoby świąteczne to sposób na wyjątkowy wystrój domu, oryginalna alternatywa dla ogólnodostępnych wyrobów komercyjnych, a także dobry sposób na twórczy relaks w miłym towarzystwie. Ich tworzenie to wielka frajda, która wprowadziła licznie przybyłą grupę pań w klimat świąt i pozwoliła oderwać się od codziennych obowiązków. Podczas spotkania uczestniczki warsztatów wykazały się niebywałą kreatywnością, dzięki czemu powstały niebanalne wianki, które z pewnością będą przepięknym elementem ozdobnym każdego domu.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Szczegóły

Mis

25 listopada na całym świecie swoje święto obchodzi największy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Z okazji tego święta dzieci ze świetlicy w Wyszewie zostały zaproszone na spotkanie z misiem w roli głównej. Podczas zajęć zostały zapoznane z książkami o misiach, które są dostępne w wyszewskiej bibliotece, następnie wysłuchały bajki o przygodach Misia Uszatka. Na zakończenie zajęć wykonały laurkę dla swojego ulubionego misia.

Czytaj więcej...

Wybraliśmy Gminnych Mistrzów Pięknego Czytania!

Szczegóły

19 września br. odbył się XVII Gminny Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania" – „Czytamy Mickiewicza". W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Manowie, Szkoły Podstawowej w Boninie oraz Szkoły Podstawowej w Rosnowie. Każdy uczestnik reprezentował po dwa fragmenty tekstu – jeden wybrany przez siebie, drugi zaś wylosowany na miejscu. Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: Barbara Pelc, Anna Mikulska oraz Karina Maciejewska.

Finalistami XVII edycji konkursu zostali:
Kategoria „klasy III - V - Lektorzy Młodsi"
Mistrz – Zuzanna Ceglarek ze SP w Rosnowie
Wicemistrz – Martyna Fiedorowicz ze SP w Boninie
Kategoria „klasy VI - VIII - Lektorzy Starsi"
Mistrz – Izabela Nierzwicka ze SP w Rosnowie
Wicemistrz - Izabela Mejer ze SP w Rosnowie

Zwycięzcy tegorocznego konkursu będą reprezentować naszą gminę na XVII Powiatowym Konkursie „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania" – „Czytamy Mickiewicza" w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestników konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na konkursie powiatowym.

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

Informacja

Konkurs

Szczegóły

plakat n STRONĘ

Czytaj więcej...

Wakacje w Bibliotece

Szczegóły

Wakacje w bibliotece na stronę

50. Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

Szczegóły

Ptaki ptaszki i ptaszęta polne 747 maja br. w Bibliotece Publicznej w Wyszewie odbył się 50. Gminny Konkurs Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Do rywalizacji przystąpiło 28 uczniów ze Szkół Podstawowych gminy Manowo, w trzech kategoriach wiekowych: Ptaszęta – uczniowie klas I-III S.P., Ptaszki – uczniowie klas IV-VI S.P., Ptaki – uczniowie klas VII S.P. oraz klas II i III Gimnazjum. Każdy uczestnik prezentował jeden, wybrany przez siebie wiersz, który oceniała komisja w składzie: Monika Jarosik, Barbara Pelc oraz Karina Maciejewska. Po naradzie komisja wybrała sześciu uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji powiatowych w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej:

Czytaj więcej...

Tydzień Bibliotek

Szczegóły

Tydzień Bibliotek

Informacja

Szczegóły

majówka przer

UWAGA!

Szczegóły

UWAGA!

Czytelnicy DKK z Gminy Manowo w Koszalińskiej Bibliotece!

Szczegóły

Wycieczka do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z bibliotek w Wyszewie i Boninie 6 października br. zwiedzili Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Obejrzeliśmy miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników- magazyny z książkami, pracownię opracowywania zbiorów ale także czytelnię, dział regionalny i wiele innych miejsc, gdzie można ciekawie spędzić wolny czas.

Autor zdjęć - Bożena Fiedorowicz

 Spotkanie  Spotkanie  Spotkanie  Spotkanie
 Spotkanie  Spotkanie  Spotkanie  

Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz!

Szczegóły

Spotkanie

Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej

Szczegóły

W dniach 11/12 maja br. w bibliotekach w Rosnowie i Wyszewie odbyły się spotkania autorskie z pisarzem, poetą, podróżnikiem i filozofem – Janem Wyrwasem z Koszalina. Były one częścią trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek „Biblioteka? – Oczywiście!". Podczas spotkań Pan Jan zabrał przybyłych gości na ekscytującą, wirtualną podróż w głąb Palestyny. Prezentacja połączona z ciekawym wykładem, którą zaprezentował podróżnik była efektem wielomiesięcznej podróży do Ziemi Świętej.

Spotkanie autorskie 01 Spotkanie autorskie 01 Spotkanie autorskie 01 Spotkanie autorskie 01
Spotkanie autorskie 01 Spotkanie autorskie 01   

Tydzień Bibliotek

Szczegóły

Tydzień Bibliotek-CZARNY

Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej z Janem Wyrwasem

Szczegóły

spotkanie autorskie s

Zapraszamy !

Szczegóły

Plakat

Nowe godziny otwarcia !!

Szczegóły

Godziny

Spotkanie autorskie

Szczegóły

Spotkanie

Święto Bibliotekarza !

Szczegóły

Dzień Bibliotekarza

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie