Kalendarium imprez  

luty 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria.

Szczegóły

Spotkanie z Marią 25„ „MARIA Skłodowska-Curie" jest pierwszą książką serii IDOL o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania." Na podstawie tej interaktywnej książki w naszej bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone postaci Marii Skłodowskiej - Curie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie badania prowadziła polska uczona oraz jakich odkryć dokonała. Wcieliły się również w role naukowca aranżując swoje laboratorium oraz kompletując przyrządy niezbędne do prowadzenia badań. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony eksperyment, który zaskoczył nawet największych niedowiarków.

Czytaj więcej...

Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria.

Szczegóły

 

Maria strona

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-13 lat i mają na celu rozbudzać ciekawość świata i pogłębiać wiedzę o dokonaniach noblistki.

Zapraszamy do czytelni

Szczegóły

Zapraszamy czytelników do korzystania z prasy w czytelni naszej biblioteki. Do Państwa dyspozycji są dzienniki, tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, prasa lokalna, a także czasopisma dla dzieci i młodzieży.

Strona

Zabawa czytelnicza

Szczegóły

Randka w ciemno z książką na stronę

 


Zapraszamy odważnych czytelników, którzy wezmą udział w zabawie czytelniczej

„Randka w ciemno z książką".


A oto szczegóły zabawy:

Czytaj więcej...

Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria.

Szczegóły

25 stycznia br. biblioteka w Rosnowie jako jedna z siedemdziesięciu w Polsce została zakwalifikowana do konkursu „Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria", w ramach którego w najbliższym czasie zaprosimy młodych czytelników na „spotkanie" ze słynną chemiczką i fizyczką Marią Skłodowską - Curie. Konkurs współorganizują Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg.

Na stronę Curie

Z wizytą w bibliotece

Szczegóły

świetliczaki 03Dnia 2 lutego br. dzieci ze świetlicy „Rozgłośnia" w Rosnowie były z wizytą w naszej bibliotece. W ramach zajęć dzieci zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki, poznały dostępny księgozbiór, a także dowiedziały się, jak zostać pełnoprawnym czytelnikiem. Na zajęciach rozmawialiśmy o znaczeniu książek w naszym życiu, a także o potrzebie ich poszanowania by dłużej cieszyły innych czytelników. Podczas spotkania zapoznały się także z dostępnymi czasopismami, z których można skorzystać w czytelni. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań: ile jest książek w bibliotece i ile ich dziennie się wypożycza, czy Pani lubi swoja pracę, czy Pani zna wszystkie ich tytuły i wiele, wiele innych pytań.

 

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w bibliotece

Szczegóły

Wizyta przedszkolaków 0923 i 26 stycznia br. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie odwiedziły naszą bibliotekę. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się jej czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachowywać, a także jak jest różnica między biblioteką, a księgarnią. Zapoznały się także ze zbiorami znajdującymi się w bibliotece, oczywiście najwięcej entuzjazmu wywołał dział z książkami dla dzieci, gdzie z chęcią przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i karta książki oraz do czego służy. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Na zakończenie dzieci otrzymały list od książki, który został odczytany i zabrany do przedszkola. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Czytaj więcej...

Nowe godziny otwarcia !!!

Szczegóły

Prezentacja1

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie