Kalendarium imprez  

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Wznowienie działalności

Szczegóły

Zoo Animals Birthday Poster

Tydzień bibliotek 2020 r.

Szczegóły

Plan Tygodnia Bibliotek 2020 r

Zasady korzystania z zasobów bibliotek

Szczegóły

 

Zasady korzystania z zasobów bibliotek publicznych


w Gminie Manowo 
od 4 maja 2020 r.

1. Od 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie oraz Filia w Wyszewie zostaną otwarte dla czytelników. Od 6 maja br. zostanie otwarta Filia w Boninie, od 8 czerwca br. Filia w Rosnowie.
2. W bibliotekach czynna będzie tylko wypożyczalnia, bez wolnego dostępu do księgozbioru i czasopism. W bibliotekach może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe muszą poczekać na zewnątrz budynku.
3. Rekomendacja dotycząca uruchomienia czytelni i zajęć z czytelnikami zostanie ogłoszona osobnym komunikatem po zmniejszeniu liczby zakażeń i konsultacji ze służbami sanitarnymi.
4. Zarówno użytkownicy, jak i bibliotekarze, powinni przebywać w bibliotece w maseczkach, z wyjątkiem osób, które nie mają obowiązku noszenia maseczki (ze względów zdrowotnych). W bibliotekach zostaną przygotowane stanowiska do dezynfekcji dłoni.
5. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek i zachować warunki bezpieczeństwa.


Telefony kontaktowe, adresy email i godziny otwarcia poszczególnych bibliotek:

Biblioteka w Manowie - tel. 730 760 380; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Boninie -tel. 531 671 300: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, środa i piątek-czynna w godz. 11.00-18.00
Biblioteka w Rosnowie - tel 531 632 100; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Wyszewie -tel. 730 800 650; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00


6. Przyjęte od czytelników książki zostaną poddane kwarantannie na okres 3 dni. Po tym okresie zostaną ponownie przekazane do wypożyczalni.
7. Należy pamiętać, by zachować bezpieczną odległość podczas wizyty w bibliotekach i stosować się do ustalonych zasad.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników ustalone przez Sanepid

Szczegóły

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników


w okresie zagrożenia epidemicznego ustalone przez Sanepid

1. W bibliotece może przebywać 1 czytelnik. Pozostali czytelnicy czekają na zewnątrz w bezpiecznej od siebie odległości.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki
i zdezynfekowania rąk. Dla bezpieczeństwa bibliotekarzy czytelnik nie powinien przekraczać wyznaczonej na podłodze linii.
3. Pracownicy obsługują czytelników z zachowaniem wszystkich środków ostrożności (w przyłbicach lub maseczkach i w rękawiczkach). Rękawiczki można zdjąć podczas przerwy w pracy. Zalecamy kilka razy w ciągu dnia czyścić powierzchnie, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty, oparcia krzeseł. Zalecamy regularne wietrzenie pomieszczeń. Po zakończonym dniu pracy należy pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych, jak słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł czy biurka.
4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu półek, do odwołania zbiory biblioteczne podaje tylko i wyłącznie bibliotekarz. Czytelnie i stanowiska komputerowe również nie będą udostępniane dla czytelników. Nie wypożyczamy czasopism.
5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3-dniowej kwarantannie. Należy oznaczyć książki zwrócone danego dnia tak, aby po okresie kwarantanny łatwo było przenieść je do wypożyczenia.
6. Do wypożyczenia czytelnikowi rekomendujemy książki bez podawania do rąk, tak aby uniknąć blokowania książek w kwarantannie.
7. Kody Legimi – czytelnik, który przyszedł do biblioteki będzie traktowany priorytetowo i powinien na miejscu otrzymać kod (z pominięciem formularza). Bibliotekarka z filii dzwoni do wypożyczalni po kod dla czytelnika.
8. Zalecamy udostępnianie czytelnikom toalet tylko w wyjątkowych przypadkach.
9. Pracownik, który zauważy u siebie niepokojące objawy choroby nie powinien przychodzić do pracy, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.

 

Kody Legimi na kwiecień

Szczegóły

android-chrome-384x384Drodzy czytelnicy, w związku z zamknięciem naszych gminnych bibliotek informujemy o możliwości czytania książek elektronicznych za pośrednictwem platformy Legimi. Kody na miesiąc kwiecień dostępne są pod nr telefonu 531 632 100 – ilość kodów ograniczona.
Jak to działa?
Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych.
Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego kodu aktywuje dostęp do katalogu e-booków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp.

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

informacja

Wiosenna pogoda

Szczegóły

Wiosenna pogoda075 marca br. w grupie 3-latków z Przedszkola w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące wiosennej pogody. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z opowiadaniem „Duże kałuże". Następnie zastanawialiśmy się po czym rozpoznać, że już przyszła do nas wiosna oraz o tym jakie zachodzą wtedy zmiany w przyrodzie. Przedszkolanki dowiedziały się także, że wiosenna pogoda może być bardzo kapryśna i warto mieć przy sobie parasol. Na zakończenie dzieci ułożyły puzzle z wiosennym parasolem.

Czytaj więcej...

Dzień Dinozaura

Szczegóły

Dzień Dinozaura 1427 marca br. w grupie 6-latków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolali uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących życia tych pradanych stworzeń. Spotkanie rozpoczęte zostało od zapoznania dzieci z treścią bajki o zabawnej czarownicy Winne, jej czarnym kocie i przygodach w kraine dinozaurów. Następnie ruszyliśmy w ilustrowaną podróż do tajemniczego świata prehistorycznych gadów, poznając zadziwiające fakty dotyczące ich wyglądu i życia.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie w ferie

Szczegóły

Bezpieczne ferie 0623 stycznia br. w grupie 3-latków z przedszkola w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym pingwinie Akinie, który wbrew zakazom mamy postanowił udać się na wielka górę i zjechać z niej na brzuszku. Niestety podczas zjeżdżania uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Po wysłuchania opowiadania przedszkolaki chętnie wzięły udział w dyskusji na temat zachowania Akina. Rozmawialiśmy także o tym jak bezpiecznie bawić się zimą żeby uniknąć wypadków. Dzieci dowiedziały się także gdzie żyją pingwiny oraz czym się żywią. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

Czytaj więcej...

Arktyka i jej mieszkańcy

Szczegóły

Arktyka 0716 stycznia br., po przerwie świątecznej, rozpoczęły się zajęcia biblioteczne w przedszkolu. Podczas nich 6-latki z przedszkola w Rosnowie wysłuchały opowiadania o małym kosmicie Knofelku, który przyleciał na Ziemię, aby zobaczyć gdzie mieszkają Ziemianie. Pierwsze miejsce jakie odwiedziły to Arktyka, która znajduje się w północnej części kuli ziemskiej. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jaki panuje tam klimat, jakie żyją zwierzęta i ptaki oraz czy rosną jakieś rośliny. Na zakończenie każdy wykonał niedźwiedzia polarnego, który będzie częścią makiety jaką dzieci stworzą na innych zajęciach.

Czytaj więcej...

"Życie i przygody Świętego Mikołaja"

Szczegóły

Przygody Świętego Mikołaja 0420 grudnia br. po raz ostatni w tym roku odbyły się zajęcia biblioteczne dla grupy 5-latków z przedszkola w Rosnowie. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z opowiadaniem L.F. Bauma pt. „Życie i przygody Świętego Mikołaja", z którego dowiedziały się gdzie urodził się i wychowywał Mikołaj, a także jak to się stało, że został Świętym Mikołajem i dlaczego obdarowuje prezentami ludzi tylko raz w roku. Na zakończenie „Tygryski" ułożyły mikołajkowe puzzle i starannie pokolorowały.

Czytaj więcej...

"Opowieść wigilijna"

Szczegóły

Opowieść wigilijna 0619 grudnia br. 6-latki z przedszkola w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Podczas spotkania zostały zapoznane z opowiadaniem C. Dickensa pt. „Opowieść wigilijna". Następnie rozmawialiśmy o zachowaniu głównego bohatera oraz jego przemianie ze złego i chciwego w dobrego, pełnego ciepła człowieka. W czasie zajęć dzieci uświadomiły sobie, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze i dobra materialne, ale miłość i przyjaźń.

Czytaj więcej...

"Legenda o świątecznym cukierku"

Szczegóły

Świateczny cukierek 0512 grudnia br. 3-latki z przedszkola w Rosnowie uczestniczyły w zajęciach, którego tematem były tradycje bożonarodzeniowe. Podczas spotkania dzieci z wielką uwagą wysłuchały „Legendy o świątecznym cukierku". Następnie rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych w naszych domach. Odpowiedzieliśmy sobie także na pytanie, kto to jest cukiernik i czym się zajmuje. Na zakończenie przedszkolaki wykonały matematyczne drzewko bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...

"Świąteczny łańcuch"

Szczegóły

113 grudnia br. 4-latki z przedszkola w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych dotyczących zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć przedszkolaki poznały opowiadanie pt.: „Świąteczny łańcuch". Następnie opowiadaliśmy sobie o zwyczajach jakie panują w naszych rodzinnych domach, a ponieważ Boże Narodzenie to czas miłości i szczęścia, to i spotkanie było pełne radości i śmiechu.

Czytaj więcej...

Świetowy Dzień Pluszowego Misia

Szczegóły

Dzień misia 0525 listopada obchodzimy Świtowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji w grupie 5-latków zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne, gdzie bohaterem był oczywiście miś. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki o Misiu-detektywie, następnie rozwiązywały zagadki dotyczące misiowych bohaterów książkowych. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z historią powstania zabawki, dowiedziały się także gdzie się je szuje, a także kto wymyślił pluszowego misia. Na zakończenie przedszkolaki wykonały misie z papieru, które trafiły na przedszkolną wystawę.

Czytaj więcej...

"Węglowa opowieść"

Szczegóły

Węglowa opowieść 1121 listopada br. w grupie 6-latków odbyły się zajęcia biblioteczne na podstawie opowiadania Wandy Chotomskiej „Węglowa opowieść". Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o sennej przygodzie Agatki, następnie rozmawialiśmy o tym skąd bierze się węgiel, kto go wydobywa i w jaki sposób oraz o tym jak wykorzystujemy węgiel w życiu codziennym. W kolejnej części zajęć dzieci ułożyły na podstawie ilustracji krótkie opowiadanie o wydobyciu węgla, a na zakończenie wykonały rysunek malowany węglem przedstawiający pracę górnika.

Czytaj więcej...

"Pogoda pod psem"

Szczegóły

Pogoda pod psem 10„Pogoda pod psem" to tytuł opowiadania, którego wysłuchały 4-latki z przedszkola w Rosnowie podczas porannych zajęć bibliotecznych. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania zastanawiały się co oznacza powiedzenie „pogoda pod psem". Rozmawialiśmy także o tym jak należy ubierać się jesienią oraz skąd wiemy jaka będzie pogoda następnego dnia. Po rozmowie przedszkolaki rozwiązały zadanie i ułożyły puzzle, które następnie pokolorowały.

Czytaj więcej...

Jesienne przetwory

Szczegóły

Jesienne przetwory 0824 października br. w grupie 5-latków z przedszkola w Rosnowie zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne na podstawie opowiadania pt. "Jesienne potwory". Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy nt. owoców i warzyw oraz tego jakie przetwory można z nich przygotować na zimę. Dzieci opowiadały także o przetworach przygotowywanych w ich domach i które im najbardziej smakują. Następnie wysłychały opowiadania o śliwkowych potworach Antka, po czym przystąpiły do przygotowania własnych słoików z przetworami owocowymi.

Czytaj więcej...

"Zimowy sen misia"

Szczegóły

Misiowy sen 05W ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, w grupie przedszkolnej 6 – latków z Rosnowa zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne o „zimowych śpiochach". Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z opowiadaniem pt. „Zimowy sen misia". Następnie przedszkolaki uczestniczyły w rozmowie dotyczącej zarówno bohatera opowiadania jak i innych zwierząt zapadających w sen zimowy. Rozmawialiśmy także o tym, jak inne zwierzęta przygotowują się do zimy i jak my ludzie możemy pomóc przetrwać im ten trudny dla nich czas. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczne z jesiennych liści, które ozdobiły przedszkolną galerię.

Czytaj więcej...

"Co zwierzęta robią jesienią?"

Szczegóły

Przygotowania zwierząt do zimy 06Kiedy liście złocą się i czerwienią, a dni robią się coraz chłodniejsze, to idealny moment, by pomyśleć o... zimie. Przygotowują się do niej także zwierzęta. Niektóre, aby przetrwać ten trudny czas, gromadzą zapasy na zimę, zmieniają futra na cieplejsze, inne zapadają w sen zimowy, a jeszcze inne opuszczają nasz kraj. Które zwierzę śpi, a które biega zimą po lesie? Czy podczas chłodniejszych miesięcy tylko niedźwiedzie przytulą głowę do poduszki, czy także inni mieszkańcy lasu zapadają w sen zimowy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie podczas zajęć z grupą 4-latków z przedszkola w Rosnowie. Przedszkolaki po wysłuchaniu opowiadania pt. "Jeżyk", chętnie odpowiadały na zadawane pytania i żywo włączyły się do dyskusji nt. jak jesienią zwierzęta przygotowują się do zimy. Na zakończenie wykonały prace plastyczne związaną z tematem zajęć.

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

Uwaga czytelnicy

"Bezpiecznie nad wodą"

Szczegóły

Bezpiecznie nad wodą 10„Bezpiecznie nad wodą" to temat naszego ostatniego spotkania przed wakacjami, podczas którego dzieci wysłuchały opowiadania o Szymku i jego zachowaniu nad jeziorem. Następnie omówiliśmy zachowanie Szymka i konsekwencje jakie go spotkały. Poznaliśmy również zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, utrwaliliśmy numery alarmowe obraz przypomnieliśmy sobie w jakich sytuacjach powinniśmy je stosować. Celem zajęć bibliotecznych było wzbogacenie i utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Czytaj więcej...

"JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

Szczegóły

1

Czytaj więcej...

Segregować każdy może

Szczegóły

segregacja05

6 czerwca br. grupa 3-latków z przedszkola w Rosnowie wzięła udział w zajęciach bibliotecznych dotyczących segregacji. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z treścią bajki w teatrzyku kamishibai, opowiadającej o przygodach pingwina, który uratował delfina z sieci i wspólnie z nowo poznanymi przyjaciółmi oczyszczał wyspę z odpadów. Następnie wyjaśniliśmy sobie co oznaczają słowa segregacja i recykling. Na koniec zajęć wspólnie posegregowaliśmy śmieci i umieściliśmy je we właściwych pojemnikach.

Czytaj więcej...

"Jak nie czytam jak czytam"

Szczegóły

plakat A4

 

CELE  AKCJI:

Czytaj więcej...

Dzień Przyjaciela

Szczegóły

Dziń przyjaielaW związku ze zbliżającym się Dniem Przyjaciela, który będziemy obchodzić 9 czerwca, grupa 5-latków z przedszkola w Rosnowie wzięła udział w zajęciach bibliotecznych dotyczących koleżeństwa i przyjaźni. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Dzień przyjaciela", następnie rozmawialiśmy o zachowaniu dzieci z opowiadania oraz o tym jak ważne są relacje z innymi ludźmi, jak cenne jest mieć dobrych kolegów, przyjaciela czy przyjaciół, a także jak samemu być dobrym przyjacielem czy kolegą. Po rozmowie układaliśmy i opowiadaliśmy historyjki jakie przydarzyły się ich bohaterom. Na koniec każdy wykonał portret swojego najlepszego przyjaciela.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy

Szczegóły

Dzień Matki 0121 maja br. 6-latki z przedszkola w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych Dniu Matki. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z przygodami ich rówieśników z przedszkola w Wesołkowie. Następnie omówiliśmy zachowanie bohaterów opowiadania, a następnie przystąpiliśmy do rozwiązywania łamigłówek i wykonania kwiatów dla mam.

Czytaj więcej...

"Muzyczna kraina"

Szczegóły

Muzyczna kraina 0716 maj br. grupa 4-latków z przedszkola w Rosnowie uczestniczyła w zajęciach dotyczących muzyki i instrumentów muzycznych. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania pt. „Muzyczna kraina", następnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie skąd biorą się dźwięki, jak powstaje muzyka i kto to jest kompozytor? Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie mamy rodzaje instrumentów oraz jak się na nich gra, prezentując swoje umiejętności przed grupą. Na zakończenie zajęć przedszkolaki rozwiązywały łamigłówki oraz układały muzyczne puzzle.

Czytaj więcej...

"Barwy narodowe Mai"

Szczegóły

Barwy narodowe Mai 1106 maja br. w grupie 5-latków z przedszkola w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne na podstawie opowiadania „Barwy narodowe Mai". Po wysłuchaniu opowiadania omówiliśmy nasze symbole narodowe, wspólnie wyrecytowaliśmy także wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka". Następnie przedszkolaki wykonały grupowe i indywidualne prace związane z tematem zajęć.

Czytaj więcej...

Wiosna Toli

Szczegóły

Wiosna Toli 1114 marca br. 6-latki z przedszkola w Rosnowie poznały 4-letnią Tolę, bohaterkę książki „Wiosna Toli". Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Pierwszy dzień wiosny" i wspólnie z bohaterką obserwowały budzącą się do życia wiosnę oraz zimę, która wcale nie chciała się pożegnać. Rozmawialiśmy także o wiosennych kwiatach i ptakach oraz o zmianach zachodzących w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Następnie każdy rozwiązał dwa zadania oraz wykonał żabkę, z którą wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę.

Czytaj więcej...

"To były dinozaury"

Szczegóły

To był Dinozaur 117 marca br. 3-latki z przedszkola w Rosnowie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących życia dinozaurów. Spotkanie rozpoczęte zostało od zapoznania dzieci z treścią bajki o tym jak Dinozaur Triceratops dostał medal w konkursie plastycznym organizowanym przez muzeum. Następnie ruszyliśmy w ilustrowaną podróż do tajemniczego świata prehistorycznych gadów, poznając zadziwiające fakty dotyczące ich wyglądu i życia.

Czytaj więcej...

Winnie w kosmosie

Szczegóły

Kosmos0028 lutego br. 4-latki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie zostały zabrane w kosmiczną podróż z czarownicą Winnie i jej kotem Wilburem. Razem z bohaterami bajki przedszkolaki wylądowały na małej, uroczej planecie, gdzie spotkały kosmiczne króliki, dla których przygotowały piknik z gigantycznego stosu metalowego złomu. Po przygodzie z czarownicą, kotem i kosmicznymi królikami dzieciom zostały przybliżone podstawowe wiadomości o układzie słonecznym, galaktykach, grawitacji i podróżach kosmicznych. Na zakończenie zajęć każdy wykonał własna rakietę kosmiczną oraz namalował ufoludka, który podążał w swoim statku kosmicznym na Ziemię.

Czytaj więcej...

Legenda o Bazyliszku

Szczegóły

Bazyliszek 0921 lutego br. 5-latki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie zostały zaproszone na spotkanie z legendą. Legenda w prosty sposób wprowadza najmłodszych w takie zagadnienia, jak tradycja i kultura, przybliża także historię naszego narodu, uczy nas co jest dobre, a co złe. W czasie zajęć dzieci wysłuchały treści jednej z najbardziej znanych legend warszawskich - „Legendy o Bazyliszku". Następnie próbowały ułożyć plan wydarzeń, co wcale nie było dla nich takie łatwe. Kolejne zadanie polegało na wyszukaniu różnic w otrzymanych obrazkach, a na koniec wykonały pracę plastyczną, podczas której wykonały portret Bazyliszka według własnego wyobrażenia.

Czytaj więcej...

"Walentynki Franklina"

Szczegóły

Walentynki 1914 lutego br. dla 6-latków z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne, których tematem były walentynki. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Walentynki Franklina", następnie chętnie uczestniczyły w dyskusji na temat okazywania uczuć. Dowiedziały się także kim był św. Walenty i skąd w naszym kraju wziął się zwyczaj obchodzenia walentynek. Kolejna część zajęć przebiegła w miłej i twórczej atmosferze, podczas której dzieci zmagały się w konkurencji „Poszukiwanie ukrytych serc", a następnie wykonały kartki walentynkowe dla swoich bliskich.

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

bib przer

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie