Kalendarium imprez  

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Pieczemy pierniczki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Pieczemy pierniczki36Wczoraj świetliczaki własnoręcznie przygotowały, upiekły a później pięknie ozdobiły świąteczne pierniczki. Zajęcia pomogły nam poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia a także pokazały dzieciom jak fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest pieczenie i dekorowanie ciastek. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a efekty swojej pracy zaniosły do domu.

Czytaj więcej...

Listopad

Szczegóły

Czytaj więcej...

Andrzejki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Andrzejki - zajÄcia profilaktyczne00130 listopada w naszej świetlicy odbyły się Andrzejki. Były to kolejne zajęcia profilaktyczne, które miały uzmysłowić dzieciom, iż spędzanie czasu z rówieśnikami może być o wiele przyjemniejsze niż granie w gry komputerowe.

Andrzejki to czas wróżb i czarów, tak było i u nas. Dzieci uczestniczyły w różnych wróżbach i zabawach. Po głównych atrakcjach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców i radę sołecką.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości

Szczegóły

DzieńNiepodległości38Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej świetlicy odbył się szereg zajęć związanych tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Dzieci dowiedziały się jaka była droga Polaków do niepodległości oraz jak ważną postacią był Józef Piłsudski. W trakcie zajęć wykonano kotyliony biało-czerwone, ekologiczną flagę, plakat o Dniu Niepodległości oraz obraz Orła Białego. Tygodniowe działania zostały podsumowane zawodami sportowymi ku czci Polski Niepodległej oraz ogniskiem z kiełbaskami zasponsorowanymi przez Panią Sołtys.

Czytaj więcej...

Październik w świetlicy

Szczegóły

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne moje hobby, moje pasje

Szczegóły

zajęcia profilaktyczne nasze hobby nasze pasje2431 października w naszej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne pt. „ Moje hobby, moje pasje", miały one na celu uchronienie dzieci przed uzależnieniem od komputera i internetu. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z rodzajami hobby uprawianych przez ludzi, poznały znaczenie słów hobby, pasja, kolekcjoner oraz podzieliły się między sobą swoimi pasjami. Każdy uczestnik przygotował dla kolegów krótką prezentację dotyczącą swoich zainteresowań. Prezentacje były bardzo ciekawe, dzieci przygotowały stroje sportowe, ulubione książki, gry a nawet żywe zwierzaki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne- bezpieczeństwo w sieci

Szczegóły

bezpieczenstwo w sieci03W dniu 10 października w naszej świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. "Bezpieczeństwo w sieci". W trakcie zajęć dzieci powtarzały i utrwalały zdobyte wcześniej informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Omawiane zagadnienia zostały przedstawione przez uczestników na kilka sposobów m.in. wykonano prace plastyczne, plakaty, dzieci odgrywały scenki dramowe. Zdobyta wiedza ma na celu ochronę dzieci przed niebezpieczeństwami, które niesie za sobą korzystanie z komputera i internetu.

Czytaj więcej...

Wrzesień w świetlicy

Szczegóły

wrzesien w swietlicy07

Wrzesień w naszej świetlicy upłynął bardzo miło ale i pracowicie. Nowe dzieci zostały przyjęte przez starszych kolegów do świetlicowej społeczności. Dzieci wspólnie wymyśliły i wykonały regulamin świetlicy, który będzie przestrzegany sumiennie przez wszystkich. W pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego dzieci utrwalały wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, kulturalnego zachowania czy odpowiedniego korzystania z internetu. W trakcie zajęć chłopcy i dziewczęta wykonali liczne prace plastyczne. Odbyły się także ulubione zajęcia wszystkich wychowanków czyli warsztaty kulinarne. Korzystaliśmy ze sprzyjającej pogody, dużo czasu spędzaliśmy na spacerach oraz na placu zabaw.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne pt. "Ciemna strona komputera"

Szczegóły

Program profilaktyczny 1319 września 2018 roku w świetlicy w Grzybnicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt." Ciemna strona komputera". Zajęcia miały na celu wyjaśnienie dzieciom co to jest uzależnienie, jakie są jego symptomy, jak się od niego ustrzec. Miały one uzmysłowić dzieciom jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nieumiejętne i niekontrolowane korzystanie z Internetu. Świetliczaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przygotowywały plakaty na których wypisały funkcje Internetu, problemy i zagrożenia oraz właściwe zasady korzystania z sieci. Podzielone na grupy dzieci dyskutowały o tym jak należy korzystać z komputera i co robić aby nie narażać się na niebezpieczeństwo . Po zakończeniu zajęć wszyscy wypełnili ankietę pt. „ czy jestem uzależniony od internetu?"

Czytaj więcej...

Wakacje w świetlicy 2018

Szczegóły

wakacje 40

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - 2018 r. (kliknij tutaj)

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Grzybnicy!

Szczegóły

Dzień Dziecka w Rosnowie

Szczegóły

dziendziecka 092 czerwca br. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Grzybnicy wzięły udział w Rodzinnym Festynie, który został zorganizowany przez Radę Osiedla Rosnowo, radę rodziców przedszkola samorządowego w Rosnowie, GKRPA w Manowie, Koło PZW nr 61 w Rosnowie, sołectwo Kretomino, sołectwo Wyszebórz oraz sołectwo Grzybnica. O godzinie 10.10 wyruszyliśmy w marsz na orientację. Nasza grupa poradziła sobie doskonale, za co każdy z uczestników otrzymał medal i niespodziankę. Po marszu czekała nas zabawa, podczas której dzieci mogły skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji m.in. mini karaoke, animacje i konkursy, przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, przejazd motorówką, foto budka i wiele innych.
Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę!

Czytaj więcej...

Maj w świetlicy

Szczegóły

maj 26

Czytaj więcej...

Polska i jej sąsiedzi

Szczegóły

polska 04Dnia 16.05.2018r. odbyły się zajęcia pt. „Polska i jej sąsiedzi". Podczas zajęć uczestnicy wyruszyli w edukacyjną podróż wokół granic administracyjnych Polski. Podróżowanie zawierało w sobie nie tylko elementy dydaktyczne. Była to również okazja do zdobywania nowych wiadomości poprzez konkursy i zagadki.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Szczegóły

dziemi 01

Czytaj więcej...

"Wybieram zdrowie i dobre odżywianie"

Szczegóły

zdrowie 19Dnia 05.04.2018r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty pod nazwą „Wybieram zdrowie i dobre odżywianie", których celem było kształtowanie nawyków spożywania owoców i warzyw oraz pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania u dzieci. Podczas zajęć zapoznano uczestników z zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania, omówiono piramidę zdrowego żywienia, przeprowadzono zabawę dydaktyczną, wykonano plakat promujący zdrowe odżywianie, a na zakończenie przeprowadzono zajęcia kulinarne – przedstawiono propozycję zdrowych przekąsek.

Czytaj więcej...

Warsztaty Wielkanocne z rodzicami

Szczegóły

warsztaty 04Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. 28 marca w naszej świetlicy odbyły się Wielkanocne warsztaty, na które zostali zaproszeni również rodzice. Dzieci miały okazję wykonać wraz z rodzicami wianki z wykorzystaniem tradycyjnych elementów dekoracyjnych. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Czytaj więcej...

Wiosna w świetlicy

Szczegóły

wiosna 18

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny

Szczegóły

ognisko 02W środę 21 marca tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Kultywowanie tradycji związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, to dla nas miły obowiązek. Podczas zajęć plastycznych świetliczki wykonały ekologiczną kukłę, którą uroczyście spaliły w gorącym płomieniu, wykrzykując: „Marzanno, marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!". Tego dnia przygotowane było dla nas również ognisko z kiełbaskami, dzięki czemu mogliśmy upiec pierwsze w tym sezonie kiełbaski, za co bardzo dziękujemy.

Zajęcia kulinarne

Szczegóły

kulinaria 02W tym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem chłopcy postanowili spróbować swoich sił w kuchni. Przygotowali więc danie słodkie – placuszki z kandyzowaną pomarańczą i płatkami kokosowymi. Dziewczynki były zachwycone efektem pracy kolegów, a chłopcy byli z siebie bardzo dumni. Podczas zajęć doskonalono umiejętność bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD oraz umiejętność samodzielnego przygotowania posiłków.

Czytaj więcej...

Walentynkowe inspiracje

Szczegóły

walentynki 04

Czytaj więcej...

Ferie

Szczegóły

 

ferie 35 

Czytaj więcej...

FERIE-"PAPUGARNIA"

Szczegóły

PAPUGARNIA

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelniczo-plastyczne

Szczegóły
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/gokwww/public_html/images/swietlice/swietlica-grzybnica/2018/ZAJĘCIA_CZYTELNICZO-_PLASTYCZNE020.jpg

ZAJĘCIA CZYTELNICZO- PLASTYCZNE020Spotkanie z twórczością Danuty Wawiłow pod nazwą „Najważniejsza jest… MIŁOŚĆ” miało na celu ukazać dzieciom, czym jest miłość. Po wysłuchaniu wiersza pt. „Marysia i Miś” porozmawialiśmy o sposobach okazywania uczuć i o tym komu można ją okazywać. Omówiliśmy również przymioty miłości.
Na zakończenie wykonaliśmy serca, które każdy z uczestników ozdobił według własnego pomysłu, te wraz z przymiotami miłości, zawiesiliśmy na drzewie tworząc piękną koronę.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie