Kalendarium imprez  

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Uwaga rodzice

Szczegóły

Od dnia 02 września br. świetlica w Grzybnicy jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.


PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19
W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie, Rosnowie i Wyszeborzu będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-18.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach, do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

Zajęcia wakacyjne lipiec 2020

Szczegóły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                             Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych 2020

 

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

zaproszenie na wakacje

Dzień Mężczyzn

Szczegóły

dzien mezczyzn09"Dla Najwspanialszego mężczyzny najlepsze życzenia,
Niech świat na lepsze dla niego się zmienia
Beztroskich chwil, udanych momentów
Tylko udanych eksperymentów
Słoneczka latem, mnóstwa śniegu zimą
Niech wszystkie chwile w radości płyną
Miłości dozgonnej i bardzo szczerej
Niech otaczają Cię przyjaciele
Niech życie płynie Ci w rytmie radości

A uśmiech na twarzy Twojej zawsze gości."
 
Z okazji Dnia Mężczyzny dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów słodką niespodziankę.

Czytaj więcej...

Maski karnawałowe

Szczegóły

karnawal10Styczeń jest miesiącem, który kojarzy się głównie z karnawałem. Karnawał to czas zabawy, bali maskowych i przebrań. Dzieci w świetlicy wykonały własnoręcznie piękne i niepowtarzalne maski karnawałowe.

Czytaj więcej...

Święto Babci i Dziadka

Szczegóły

serduszka dla babci i dziadka05"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!"

Z okazji Dnia Babci i Dziadka świetliczaki wykonały serduszka z masy solnej w których odbiły swoje dłonie. Z bukietem gorących życzeń zabrały je dla swoich kochanych dziadków.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na m

Kartki dla babci i dziadka

Szczegóły

warsztaty14W środę 15 stycznia w naszej świetlicy odbyły się warsztaty tworzenia przestrzennych kartek okolicznościowych. Warsztaty przeprowadziła Pani Ewa Lewandowska, która w trakcie zajęć pokazała dzieciom jak wykonać piękną kartkę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie dzieciaki z zapałem pracowały nad swoimi dziełami, które wkrótce przekażą swoim najbliższym.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Lewandowskiej za wspaniałe zajęcia oraz Członkom Koła Gospodyń Wiejskich "Pod Grzybkiem" w Grzybnicy za sfinansowanie potrzebnych materiałów.

Czytaj więcej...

Zimowe kalendarze

Szczegóły

kalendarze07Pierwsze dni Nowego Roku sprzyjają przemyśleniom i planom, aby dokładnie umieścić je w czasie dzieciaki wykonały na zajęciach piękne zimowe kalendarze.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe ozdoby

Szczegóły

ozdoby26Aby umilić dzieciom oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia w świetlicy wykonujemy różnorodne dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe. Najwięcej przyjemności dzieciom przyniosły choinki ze sznurka i koralików oraz bombki z kaszy i makaronu.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy spokoju ducha, spotkań w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Dzieci ze świetlicy w Grzybnicy z instruktorem Joanną Czerwiak

Czytaj więcej...

Warsztaty zdobienia świec

Szczegóły

warsztaty17W piątek 13 grudnia w naszej świetlicy odbyły się warsztaty zdobienia świec. Pani Ewa Lewandowska odkryła przed dziećmi tajniki techniki decoupage. Podczas zajęć świetliczaki wykonały przepiękne świece, które staną się niezapomnianym prezentem świątecznym dla najbliższych.\

 

Bardzo serdecznie dziękujemy członkom Koła Gospodyń Wiejskich "Pod Grzybkiem " w Grzybnicy za sfinansowanie tak fantastycznych warsztatów oraz pani Ewie Lewandowskiej za profesjonalne przekazanie wiedzy i ogrom cierpliwości.

Czytaj więcej...

Karka dla przyjaciela

Szczegóły

hospicjum10Dzieciaki ze świetlicy w Grzybnicy przyłączyły się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin pt. "Kartka dla przyjaciela". Akcja miała na celu wykonanie świątecznych pocztówek, które za pośrednictwem stowarzyszenia zostaną przekazane podopiecznym koszalińskiego hospicjum. Dzieci z ogromną starannością wykonały swoje prace, mając nadzieję, że ich życzenia choć na chwilę przywołają uśmiech na usta osób chorych.

Czytaj więcej...

Lampiony na konkurs

Szczegóły

lampiony06Szkoła Podstawowa w Manowie zorganizowała konkurs pod patronatem Wójta Gminy Manowo na najpiękniejszy lampion adwentowy. Ósemka świetliczaków z Grzybnicy wykonała piękne prace aby wziąć udział w konkursie. Prace zostały przekazane organizatorowi a teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Czytaj więcej...

Andrzejkowe wróżby

Szczegóły

 

andrzejki10"Kiedy wieczór andrzejkowy
rzuci na nas swoje czary,
wróżbie wierzyć jest gotowy,
każdy nawet niedowiarek.
W ostatnim dniu listopada,
powróżyć sobie wypada,
powróżyć czymkolwiek, warto;
wyciągniętą z talii kartą,
butami, stopionym woskiem,
by przyszłość poznać choć troszkę.
Wyśmienita jest zabawa,
Andrzejkowa we wróżenie,
trzeba jednak ją traktować
z lekkim oka przymrużeniem."

W ubiegły piątek w naszej świetlicy także zapanował czas zabawy i wróżb. Było ustawianie butów, lanie wosku, przekłuwanie serc z imionami i wiele innych wróżb a później słodki poczęstunek i zabawa przy skocznej muzyce. Bardzo dziękuję za pomoc i przygotowanie poczęstunku dla dzieci paniom Romanie Nowocień i Jowicie Lejmanowicz.

Czytaj więcej...

Gra w emocje

Szczegóły

emocje04Ubiegły tydzień w naszej świetlicy poświęciliśmy tematowi emocji, uczuć i myśli. Aby ułatwić dzieciom rozróżnianie uczuć od myśli a myśli od zachowań  wykonaliśmy własną grę planszową. Grając w kolorową planszówkę świetliczaki ćwiczyły trudne pojęcia związanie z uczuciami, emocjami i myślami.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości 2019

Szczegóły

niepodleglosc05Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w naszej świetlicy odbywały się różnorodne zajęcia związane z tym tematem. Dzieci wykonywały symbole narodowe takie jak Godło Polski metodą origami płaskiego z koła, biało-czerwone kotyliony oraz utrwaliły wygląd polskiej flagi oraz słowa Mazurka Dąbrowskiego.

Czytaj więcej...

Słodkości na jesienne szarości

Szczegóły

slodkosci28Jesienna pogoda daje się we znaki zarówno dużym jak i małym, dlatego w świetlicy postanowiliśmy osłodzić sobie jesienną szarugę. Dzieci samodzielnie upiekły pyszne babeczki czekoladowe, które później dekorowały kremem truskawkowym. Było bardzo smacznie!

Czytaj więcej...

Halloween 2019

Szczegóły

halloween01Już jutro Halloween święto bardzo lubiane przez wszystkie dzieciaki. W naszej świetlicy przygotowania trwały już od poniedziłaku, robiliśmy upiorne lampiony, girlandy czy dynie. Teraz nasza świetlica jest gotowa na jutrzejsze "cukierek albo psikus..."

Czytaj więcej...

Urodzinki Gabrysi.

Szczegóły

urodziny15W ubiegły piątek w naszej świetlicy odbło się przyjęcie urodzinowe Gabrysi. Było głośne śpiewanie "Sto lat...", serdeczne życzenia dla jubilatki a później słodkości i pyszny tort przygotowane przez rodziców Gabrysi. Dzieci przygotowały dla koleżanki urodzinowe obrazki, które później zebraliśmy w pamiątkowy album. Jeszcze raz życzymy gabrysi wszystkiego co najpiękniejsze!

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Szczegóły

dzien nauczyciela06"Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe
z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące,
kwitnące na naszej polskiej łące."

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej dzieci przygotowały dla swoich ulubionych nauczycieli laurki z życzeniami oraz magnesy z masy porcelanowej.

Czytaj więcej...

Bezpieczni na drodze!

Szczegóły

bezpieczna droga012Bieżący tydzień w naszej świetlicy poświęciliśmy tematyce bezpieczeństwa na drodze. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz wygląd i znaczenie znaków drogowych. Podczas ciekawych zabaw testowaliśmy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne lipiec 2019 r

Szczegóły

wakacje 2019016 

 Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych (kliknij)

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

świetlica

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

wakacje

Żyj eko

Szczegóły

zyj eko20W bieżącym tygodniu skupiliśmy się na tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego. Przeprowadziliśmy szereg zajęć o tym jak dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i jak produkować mniej odpadów. Na zajęciach technicznych dzieci wykonały obrazki z plastikowych butelek i nakrętek oraz wykonały wazoniki ze szklanych butelek i plasteliny.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - Narkotyki to samo zło!

Szczegóły

narkotyki to samo zło08W trakcie trwania zajęć profilaktycznych dzieci i młodzież zapoznają się z problemem różnego rodzaju uzależnień (od alkoholu, narkotyków, tytoniu), poznają przyczyny ich powstawania oraz sposoby na to, aby uchronić się przed sięganiem po różnego rodzaju używki. Dzieci dowiadują się jakie są negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych nie tylko na organizm człowieka, ale również na jego psychikę. Poprzez różnego rodzaju formy aktywności uczymy się jak uchronić siebie i innych przed uzależnieniem.

Czytaj więcej...

Dla Ciebie Mamo kochana!

Szczegóły

Dzien mamy06"Droga Mamo!
Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko
i na zawsze."

Z okazji Dnia Mamy świetliczaki przygotowały dla swoich mam piękne  świeczniki.

Czytaj więcej...

Świetliczaki sprzątały "Kamienne Kręgi"

Szczegóły

kamienne kregi04W sobotę 11 maja odbyło się coroczne sprzątanie rezerwatu "Kamienne Kręgi", zgodnie z tradycją także świetliczaki z Grzybnicy przyłożyły się do pracy i pomogły uporządkować teren rezerwatu po zimie. Praca była ciężka ale w nagrodę dzieci otrzymały napoje i słodkie bułeczki. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - segregacja ważna sprawa

Szczegóły

dzien bez smiecenia11Ostatni tydzień w naszej świetlicy poświęcony był tematyce prawidłowej segregacji odpadów. W trakcie trwania zajęć dzieci utrwaliły wiedzę na temat kolorów pojemników na odpady segregowane oraz tego jak właściwie segregować śmieci. Zwięczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci ekologicznych przyborników na kredki.

Czytaj więcej...

Kurczaczek, koszyczek, jajeczko :)

Szczegóły

Czytaj więcej...

Kim chcę być? Zawody

Szczegóły

zawody01Bieżący tydzień poświęciliśmy tematyce zawodów wykonywanych przez naszych bliskich oraz tych, które sami chcemy wykonywać w przyszłości. W trakcie zajęć wykonywaliśmy prace plastyczne, odgrywaliśmy scenki, dyskutowaliśmy jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się zabawa z fabułą pt. "Dzień w szkole".

Czytaj więcej...

Poniedziałek w akcji

Szczegóły

poniedzialek w akcji12Ponieważ święta zbliżają się wielkimi krokami dzieci przygotowują przeróżne dekoracje świąteczne. Dzisiaj dekorowały pojemniki, do których później wysiały rzeżuchę. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na pierwsze zielone łodyżki. Pogoda sprzyja, więc spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Karuzela, piłka nożna oraz huśtawki to sprawia dzieciom największą frajdę.

Czytaj więcej...

Wiosna gąbką malowana

Szczegóły

wiosna gabka malowana12Piękna wiosenna pogoda sprzyja tworzeniu pięknych prac. Dzieci wykonały pejzaże wiosenne za pomocą zwykłej gąbki kuchennej. Wyszło pięknie.

Czytaj więcej...

Witaj Pani Wiosno!

Szczegóły

witaj wiosnot12"Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!"

Z okazji pierwszego dnia wiosny świetliczaki przygotowały Marzannę, z którą przeszły w wiosennym, wesołym pochodzie. Ze śpiewem na ustach i z powiewającymi wstążkami w rękach uroczyście pożegnano zimę. Zwieńczeniem wyprawy było spalenie Marzanny w ognisku.

Dziękujemy Pani Sołtys i Radzie sołeckiej za sfinansowanie poczęstunku dla dzieci.

Czytaj więcej...

Kwiaty na Dzień Kobiet

Szczegóły

dzien kobiet06Z okazji Dnia Kobiet dzieci wykonały wiosenne kompozycje z krepiny. Urocze bukieciki z krokusów, każde dziecko wraz z życzeniami przekazało wybranej przez siebie kobiecie.

Czytaj więcej...

Lubię czytać

Szczegóły

lubie czytac06Dwa ostatnie tygodnie lutego poświęciliśmy w świetlicy na promocję czytelnictwa. Dzieci wspólnie czytały wybrane przez siebie fragmenty książek. Wszystkim najbardziej do gustu przypadł "Koziołek Matołek" Kornela Makuszyńskiego. Dzieci wykonały piękne ilustracje do czytanych opowieści oraz własnoręcznie przygotowały zakładki do książek aby czytanie było jeszcze przyjemniejsze.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek 2019

Szczegóły

kino i cuksik06Zgodnie z tradycją uczciliśmy tłusty czwartek. Dzieci przygotowały pyszne chrusty drożdżowe, któpre po upieczeniu zostały zjedzone ze smakiem. Było pysznie!

Czytaj więcej...

Walentynki

Szczegóły

walentynki07"Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,
a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,
coraz bardziej lubię Cię!"

Dzieci w świetlicy też świętowały Walentynki, z tej okazji wykonały piękne dekoracje do sali, co wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2019

Szczegóły

ferie zimowe237W dniach od 28 stycznia 2019 do 08 lutego 2019 w Świetlicy w Grzybnicy zostały zorganizowane ferie zimowe dla dzieci. W czasie ferii przeprowadzono  różnorodne zajęcia m in. profilaktyczne, kulinarne, sportowe, krawieckie, plastyczne, czytelnicze i wiele innych. Zorganizowano także wyjazdy: do Multikina na film "O psie, który wrócił do domu", do restauracji McDonald's, do kręgielni MKBowling oraz do Papugarni. Bardzio dziękujemy za dofinansowanie zimowiska Radzie Sołeckiej Grzybnicy, Elektrociepłowni Rosnowo, Nadleśnictwu Manowo oraz Rodzicom.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

dzien babci i dziadka12"Babcia z Dziadkiem dziś świętują
wszystkie wnuki więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie-
-bardzo kocham swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz
Święto dziadków ważna rzecz!"

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci przygotowały piękne upominki oraz laurki dla swoich babć i dziadziusiów. Każdy wnuczek i każda wnuczka ze wzruszeniem ruszyli do domów aby złożyć życzenia w dniu tak pięknego święta.

Czytaj więcej...

Wyjazd do kina i "Cuksika" - podsumowanie projektu profilaktycznego

Szczegóły

kino i cuksik0827 grudnia 2018 roku dzieci ze świetlicy wybrały się na wycieczkę do Koszalina. W trakcie wycieczki wybraliśmy się do kina na bajkę "Królowa śniegu - po drugiej stronie lustra" oraz do pracowni lizaków "Cuksik" - gdzie każde dziecko własnoręcznie wykonało kolorowego lizaka, którego później zabrało do domu. Wycieczka integracyjna była podsumowaniem programu profilaktycznego pt."Ciemna strona komputera"

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Szczegóły

Spotkanie z Mikołajem3521 grudnia 2018 roku dzieci z sołectwa Grzybnica odwiedził Święty Mikołaj. Wspaniały gość został radośnie przywitany przez wszystkich obecnych oraz zaproszony do wspólnej zabawy. Po szalonych tańcach i zabawie z kolorowymi balonikami dzieci otrzymały słodkie paczki przygotowane przez radę sołecką Grzybnicy. W podziękowaniu Mikołaj otrzymał piękne rysunki wykonane przez dzieci.

Czytaj więcej...

Nagrody w konkurskie "Żyj marzeniami, a nie uzależnieniami"

Szczegóły

Konkurs01W czwartek 20 grudnia dzieci ze świetlicy spotkała niespodzianka. Odwiedziła nas pani Krystyna Lewandowska inspektor do spraw kultury, turystyki i zdrowia, pełnomocnik wójta ds.uzależnień aby w imieniu pana wójta wręczyć dzieciom nagrody za udział w konkursie profilaktycznym pt."Żyj marzeniami a nie uzależnieniami". W konkursie wzięło udział 15 świetliczaków, wykonały one prace różnymi technikami i zaprezentowały różne podejście do tematu. Dzieci z naszej świetlicy świetnie sobie poradziły i zajęły w konkursie gminnym:

I miejsce - Hubert Czerwiak

III miejsce - Hanna Lejmanowicz

wyróżnienie - Amelia Peracka

                    - Filip Czerwiak.

pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia za udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Pieczemy pierniczki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Pieczemy pierniczki36Wczoraj świetliczaki własnoręcznie przygotowały, upiekły a później pięknie ozdobiły świąteczne pierniczki. Zajęcia pomogły nam poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia a także pokazały dzieciom jak fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest pieczenie i dekorowanie ciastek. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a efekty swojej pracy zaniosły do domu.

Czytaj więcej...

Listopad

Szczegóły

Czytaj więcej...

Andrzejki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Andrzejki - zajÄcia profilaktyczne00130 listopada w naszej świetlicy odbyły się Andrzejki. Były to kolejne zajęcia profilaktyczne, które miały uzmysłowić dzieciom, iż spędzanie czasu z rówieśnikami może być o wiele przyjemniejsze niż granie w gry komputerowe.

Andrzejki to czas wróżb i czarów, tak było i u nas. Dzieci uczestniczyły w różnych wróżbach i zabawach. Po głównych atrakcjach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców i radę sołecką.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości

Szczegóły

DzieńNiepodległości38Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej świetlicy odbył się szereg zajęć związanych tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Dzieci dowiedziały się jaka była droga Polaków do niepodległości oraz jak ważną postacią był Józef Piłsudski. W trakcie zajęć wykonano kotyliony biało-czerwone, ekologiczną flagę, plakat o Dniu Niepodległości oraz obraz Orła Białego. Tygodniowe działania zostały podsumowane zawodami sportowymi ku czci Polski Niepodległej oraz ogniskiem z kiełbaskami zasponsorowanymi przez Panią Sołtys.

Czytaj więcej...

Październik w świetlicy

Szczegóły

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne moje hobby, moje pasje

Szczegóły

zajęcia profilaktyczne nasze hobby nasze pasje2431 października w naszej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne pt. „ Moje hobby, moje pasje", miały one na celu uchronienie dzieci przed uzależnieniem od komputera i internetu. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z rodzajami hobby uprawianych przez ludzi, poznały znaczenie słów hobby, pasja, kolekcjoner oraz podzieliły się między sobą swoimi pasjami. Każdy uczestnik przygotował dla kolegów krótką prezentację dotyczącą swoich zainteresowań. Prezentacje były bardzo ciekawe, dzieci przygotowały stroje sportowe, ulubione książki, gry a nawet żywe zwierzaki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne- bezpieczeństwo w sieci

Szczegóły

bezpieczenstwo w sieci03W dniu 10 października w naszej świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. "Bezpieczeństwo w sieci". W trakcie zajęć dzieci powtarzały i utrwalały zdobyte wcześniej informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Omawiane zagadnienia zostały przedstawione przez uczestników na kilka sposobów m.in. wykonano prace plastyczne, plakaty, dzieci odgrywały scenki dramowe. Zdobyta wiedza ma na celu ochronę dzieci przed niebezpieczeństwami, które niesie za sobą korzystanie z komputera i internetu.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie