Kalendarium imprez  

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Ciekawostki z życia świetlicy

Szczegóły

zajęcia wrzesień - grudzień01Minione miesiące od wakacji sierpniowych do końca października w naszej świetlicy upłynęły bardzo ciekawie i "na bogato". Wspomnienia z sierpniowych dni do dzisiaj są "odgrzewane" przez dzieci. Było w tym czasie mnóstwo atrakcji. . Zaczęło się od wizyty w Radiu Koszalin następnie Obserwatorium astronomiczne - dwa razy, dwie wizyty an ciekawych filmach w kinie, prace plastyczne z bibliotekarką Panią Anią Psiuch, wykonywanie przy pomocy sprzętu modelarskiego i narzędzi modelarskich drobnych elementów . Toczenie, wyrzynanie, rzeźbienie. Samodzielne wypiekanie przez dzieci ciasta oraz wykonaniu słodkich deserów, szaleństwo wodne w Aguaparku Koszalin. Zwieńczeniem wszystkich atrakcji był wyjazd do :Pomeranii", gdzie atrakcji było tak wiele, że nie sposób było wszystkie "zaliczyć". W miesiącu wrześniu dzieci wróciły do szkoły, co widać na naszej tablicy "Znowu szkoła", zbieraliśmy płody jesieni i wspólnie ugotowaliśmy leczo warzywno - kiełbaskowe. Po ugotowaniu była wspólna degustacja. Dużo czasu zajmuje dzieciom odrabianie zadań domowych, przy których instruktor udziela pomocy. Dzieci zbierały również kasztany, liście do swoich zielników i pomocy szkolnych. Udekorowaliśmy jesiennie okna i naszą tablicę, oraz zadbaliśmy o kwiatek przed pomieszczeniem. W miesiącu październiku dzieci uczestniczyły w imprezie zorganizowanej przez GOK Wyszewo o tematyce zdrowego życia i odżywiania się. Kierownikiem imprezy była Pani instruktor Małgorzata Kowal. Było wiele ciekawostek z dziedziny zdrowego żywienia, konkursy oraz szaleństwo taneczne tańca nowoczesnego. Na zaproszenie odwiedziła świetlicę mieszkanka naszej wsi, Pani Elżbieta Dutka z młodą suczką i małym szczeniaczkiem. Wszystkie dzieci chciały pogłaskać matkę i jej dziecko. Nie zabrakło również zabawy w "Halloween". Dzieci miały ciekawe stroje, "obrabialiśmy" dynię oraz był konkurs z nagrodami związanymi z tym zwyczajem.

Czytaj więcej...

Z życia "świetliczaków"

Szczegóły

IMG 20180515 180524

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Kretominie!

Szczegóły

Luty, Marzec i Kwiecień!

Szczegóły

Wydarzenia w świetlicy Kretomino miesiąc luty i marzec.

Miesiąc luty i marzec obfitowały w naszej świetlicy w wiele ciekawych wydarzeń.  Począwszy od balu karnawałowego dla dzieci na początku lutego po budowę domku dla lalek, peryskopów, Dnia Kobiet i przygotowania do Świat Wielkanocnych. Najwięcej problemów stworzyła budowa domków dla lalek, która stanęła na wykonaniu stanu „surowego”, bez wykonania wnętrza. Dzieci po złapaniu oddechu planują ruszyć do budowy na wiosnę. Peryskopy z pomocą instruktora udało się wykonać. Dzień Kobiet przygotowany przez Radę Sołecką materialnie i finansowo a organizacyjnie przez instruktora      świetlicy wraz z dziećmi wypadł bardzo ciekawie. Było dużo śmiechu i zabawy a Panie zostały obdarowane kwiatami i słodkim poczęstunkiem. Przyjście wiosny oraz Święta Wielkanocne były inspiracją do rozmów, zajęć i zabaw w świetlicy. Każdego dnia dzieci miały spędzić czas kreatywnie, poszerzyć swoja wiedzę na temat wiosny, tradycji świątecznych a także odpocząć i dobrze się pobawić. Dużo radości przyniosła dzieciom praca przy wykonaniu palm wielkanocnych oraz ozdabianiu jajek różną techniką(nakrapiani woskiem, oklejanie kolorową bibułą, przyklejanie gotowych elementów). W miesiącu marcu dzieci z naszej świetlicy były tez gośćmi w świetlicy w Manowie gdzie  instruktor Andrzej Drąg  przeprowadził zajęcia na temat światła (rozszczepienie światła, mieszanie kolorów, nasze Słońce). Uwidoczniono te zajęcia na stronie świetlicy w Manowie.

Czytaj więcej...

WRZESIEŃ

Szczegóły

WRZESIEŃ04Miesiąc wrzesień w naszej świetlicy minął na wspominaniu wakacji, opowiadaniu
o następnej klasie do której obecnie uczęszczają dzieci. Były zabawy, pieczenie ciasta, prace plastyczne i wspólne odrabianie lekcji.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017

Szczegóły

GLOWNE

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017 (KLIKNIJ TUTAJ)

Czytaj więcej...

Maj w Świetlicy

Szczegóły

głowne

Czytaj więcej...

WAKACJE

Szczegóły

kretomino plakat

DZIEŃ DZIECKA

Szczegóły

W tym roku dla dzieci z Kretomina, Dzień Dziecka był wyjątkowy, nieco inny niż dotychczas. To za sprawą zorganizowania go przez Radę Osiedla w Rosnowie, Sołectwa Kretomino i Wyszeborza, a także Towarzystwa Kolejki Wąskotorowej w Koszalinie. Dało to wymierne korzyści w postaci wielu ciekawych zabaw, gier, konkursów oraz co nieco dla żołądka. Dzieci wróciły kolejką do Kretomina, zmęczone ale bardzo szczęśliwe. Zapowiedziały że na drugi rok też chciałyby się tak bawić. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za wspaniałą imprezę. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Pani Sołtys, członkowie rady sołeckiej, kilkoro rodziców, instruktorzy świetlicy. Im również bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

KWIECIEŃ

Szczegóły

główne

Czytaj więcej...

PRZYRODA BUDZI SIĘ DO ŻYCIA

Szczegóły

główne   21 Marca - jak wiemy, kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie z tradycją topi się lub pali kukłę symbolizującą zimę. W tym roku uczniowie uczęszczający do naszej świetli zdecydowali, że namalują portret ,,Marzanny''. Dzieci szybko uruchomiły swoją wyobraźnię. Powstały dwie prace, w wykonaniu dziewcząt i chłopców.

  ,,Dzień Kobiet'' był okazją do spotkania i ,,babskich pogaduszek''  z grupką mieszkanek naszej wsi. Pani Hanna Psiuch ,która była inicjatorką spotkania, przygotowała dla pań ciekawą formę wcielania się w znane kobiety ze świata nauki, literatury, filmu, polityki. Wypowiedzi pań były bardzo ciekawe, ekscytujące. Wesoła gra z kostką w skojarzenia, dostarczyła wszystkim również dużo pozytywnych emocji.

  ,,Przyroda budzi się do życia''- dzieci odzwierciedliły  to w formie prac plastycznych. Bardzo ciekawym  zadaniem okazało się wykonanie przestrzennego jelenia (głowa i szyja) z elementów wyciętych laserowo w kartonie. Dzieci podzielone były na dwie grupy: dziewczynki i chłopcy. Zadanie było bardzo trudne,ale efekt zadowalający.

Czytaj więcej...

Ferie w świetlicy

Szczegóły

LUTY FERIE KRETOMINO

Czytaj więcej...

Dla Babci i Dziadka

Szczegóły

Zajęcia 06Tuż przed Dniem Babci i Dziadka odwiedziła nas Pani Hanna Psiuch, bibliotekarka z Bonina. Podczas zajęć przeprowadziła pogadankę na temat Babć i Dziadków. Następnie zaprosiła do zabawy podczas, której dzieci musiały odgadnąć hasło ukryte w wykreślance - „Babciu i Dziadku kocham Was bardziej niż lody i cukierki". Kolejnym zadaniem było opracowanie receptury cudownego lekarstwa, które pomaga na wszystkie dolegliwości - były miłe słowa, uśmiechy, buziaczki, porady. Wszystko to zostało szczelnie zamknięte w słoju. Chłopcy otrzymali zadanie wykonania dowolna techniką domku Babaci i Dziadka. Wykorzystując wydruk z Internetu wykonali domki ozdabiając je według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...

Ferie

Szczegóły

GOK-FERIE

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie