Kalendarium imprez  

styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017

Szczegóły

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZAJĘĆ WAKACYJNYCH

W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KRETOMINIE 2017r.

Zajęcia wakacyjne zostały zorganizowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w dniach
od 31.07 do 18.08.2017 r. współfinansowane przez Radę Sołecką Kretomina, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, oraz rodziców.

Główne założenia :

- aktywizowanie uczestników do wspólnego spędzania wolnego czasu w różnorodnych formach aktywności;
- kształtowanie pozytywnych kontaktów i relacji interpersonalnych ;
- stymulowanie rozwoju fizycznego i umysłowego ;
- rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć, emocji, współdziałania w grupie ;
- poznawanie rodzinnego krajobrazu, ciekawych miejsc;

31.07.2017 –,,Bezpieczni i zdrowi''. Wakacje to czas wypoczynku i wielkich przygód z latem , słońcem, wodą. To również czas, kiedy jesteśmy narażeni na różne zagrożenia. W tym dniu przeprowadzonoz dziećmipogadankę mającą na celu uświadamianie zagrożeń, wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku - odwoływano się do doświadczeń i wiadomości dzieci, ilustracji ukazujących różnorodne zagrożenia.

01.08.2017 – Wycieczka do „Fan – Parku, Pomerania" w Kołobrzegu. Na wycieczkę tę udaliśmy się razem z dziećmi z Bonina. Fantastyczne miejsce do zabawy i wypoczynku czynnego, dużo atrakcji. Można powiedzieć „Zabawowy zawrót głowy".

02.08.2017 – Zajęcia plastyczne prowadzone przez P.Hannę Psiuch ,,Plamy kleksy i kleksiki''.
Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością wyczarowywały barwne kompozycje rozdmuchując kolorowe krople wody za pomocą słomek. Wspaniałe ćwiczenie oddechowe.

03.08. 2017 –Warsztaty techniczne „Źródła energii elektrycznej"/ prowadzone przez instruktora świetlicy/. Dzieci miały okazję poznać podstawowe źródła energii elektrycznej(akumulator samochodowy, akumulator urządzeń elektronicznych, akumulatorki do użytku w pilotach telewizyjnych i innych, dynamo rowerowe ). Dzieci sprawdzały ich właściwości i parametry oraz zbudowały szeregowy i równoległy układ z żarówkami- pstryk i światło ,ale łatwo.

04.08.2017 – ­ ,,Panama pełna żab''- zajęcia prowadzone przez bibliotekarkę z Manowa Panią Barbarę Pelc. Po wysłuchaniu kilku przygód Neli (małej reporterki), ciekawostek o niezwykłych żabach , dzieci rysowały flagę Panamy, stworzyły plakat, którego główną bohaterką była żaba rzekotka.

07.08.2017 – Zajęcia profilaktyczne ,,Pierwsza pomoc przed medyczna''(prowadzone przez instruktora świetlicy ). Dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia. Wykonywały ćwiczenia praktyczne na fantomie.

08.08.2017 – ,,Ruch – to zdrowie''. Dzieci z radością uczestniczyły w grach i zabawach na boisku , które sprzyjały podnoszeniu sprawności fizycznej dzieci ,kształtowaniu koleżeńskich postaw, odporności emocjonalnej, integracji.

09.08.2017 –,,Wakacyjnepodróże''. Przejazd szynobusem z Koszalina do Mielna i z powrotem. Rejs statkiem MILA po jeziorze Jamno. Słuchanie ciekawych opowieści kapitana statku i bosmana, obserwacja przyrody ,krajobrazu. Relaksacja nad morzem.

10.08.2017r. – Zabawy i zajęcia edukacyjne w salonie zabaw Madagaskar w Koszalinie. Poznanie afrykańskiego klimatu poprzez różnorodne zabawy z animatorem, bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzętami.

11.08.2017 – Strzelanie z pistoletu pneumatycznego. Wielka frajda dla wszystkich uczestników. Dzieci poznały działanie broni pneumatycznej, pistoletu ,,Makarow'', ćwiczyły umiejętność jej obsługi. Miały okazję strzelać do wyznaczonego celu, oceniać skuteczność strzałów, były brawa, drobne nagrody.

14.08.2017 –Zajęcia profilaktyczne ,,Bądź dobry dla swoich płuc''- konkurs na plakat. Dzieci w sposób graficzny ukazały płuca palacza, astmatyka, i chorego na raka. Pogłębiły swoją wiedzę n/t zagrożeń wpływających na powstawanie chorób układu oddechowego.

15.08. 2017- Dzień świąteczny (świetlica nieczynna).

16.08.2017 – Zajęcia literacko – plastyczne prowadzone przez bibliotekarkę Hannę Psiuch inspirowane powieścią Wojciecha Witkowskiego pt: ,,Burzliwe dzieje pirata Rabarbara''. Dzieci słuchały fragmentów tekstów o piratach i ich życiu. Na zakończenie wykonały portret pirata według własnego pomysłu z papierowego talerzyka.

17.08.2017 – Wycieczka autokarowa do Solca Kujawskiego. Wycieczkę tę odbyliśmy wspólnie z dziećmi z Bonina. Fantastyczne miejsce związane z prehistorią (dinozaury – gatunki roślinożerne i drapieżne). Dodatkowo fantastyczne miejsce do zabawy, jak powiedziały dzieci „Zabawy po pachy". Dzieci wróciły późno, zmęczone ale szczęśliwe.

18.08.2017 – Zajęcia kulinarne – komponowanie deserów owocowych wg pomysłów dzieci zdobywanie doświadczeń, umiejętności kulinarnych, uświadamianie konieczności spożywania różnorodnych owoców. Dodatkowo do owoców doszło coś konkretnego w postaci grilla i smacznych kiełbasek, o które zatroszczyła się Pani Sołtys Marzena Ziubrowska oraz członkini rady sołeckiej Magdalena Rudnicka. Bardzo dziękujemy.

Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach wakacyjnych, pozwoliło dzieciom bezpiecznie, przyjemnie i aktywnie spędzić wakacyjny czas , przy wspólnej zabawie i edukacji. Zajęcia upływały w miłej atmosferze. Dzieci z naszej świetlicy wraz z instruktorem składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do spędzenia tegorocznych wakacji w atrakcyjny sposób: Pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Manowa, Radzie Soleckiej, Rodzicom, Firmie Przewozy osobowo – towarowe „Rumcajs" z Rosnowa.

Sporządził: Instruktor świetlicy – Andrzej Drąg

                                                                                                                                                                                           

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych

Szczegóły

Tegoroczne zajęcia wakacyjne zostały zorganizowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w dniach od 02.07 do 22.07.2016 r., a współfinansowane przez Radę Sołecką Kretomina, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie oraz rodziców.
Główne założenia:
- aktywizowanie uczestników do wspólnego spędzania wolnego czasu w różnorodnych formach aktywności;
- kształtowanie pozytywnych kontaktów i relacji interpersonalnych;
- stymulowanie rozwoju fizycznego i umysłowego;
- rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć, emocji, współdziałania w grupie;
- poznawanie rodzinnego krajobrazu, ciekawych miejsc.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Kretomino 2016

Szczegóły

W dniach od 01.02 do 12.02.2016 r. w kretomińskiej świetlicy odbywały się zorganizowane zajęcia dla dzieci mieszkających w Kretominie. Mimo iż zimowa aura nie przyniosła nam wymarzonego śniegu, to i tak kilkunastoosobowa grupa dzieci miała możliwość spędzić swój czas, wolny od zajęć szkolnych, w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy

Szczegóły

Tegoroczne zajęcia wakacyjne zostały zorganizowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w dniach od 06.07 do 24.07.2015 roku. Sfinansowane były przez Radę Sołecką Kretomina, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, oraz rodziców.
Główne założenia :
- aktywizowanie uczestników do wspólnego spędzania wolnego czasu w różnorodnych formach aktywności;
- kształtowanie pozytywnych kontaktów i relacji interpersonalnych ;
- stymulowanie rozwoju fizycznego i umysłowego ;
- rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć, emocji, współdziałania w grupie ;
- poznawanie rodzinnego krajobrazu, ciekawych miejsc;

Czytaj więcej...

Żegnajcie ferie na rok!

Szczegóły

 

Kretomino 06.03.2014r.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY W OKRESIE FERII ZIMOWYCH.

 

Ferie zimowe trwały od 17.02.do 28.02.2014r. Pierwszy dzień  ferii rozpoczęty został pogadanką  na temat zasad kulturalnego, bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, sytuacjach. Dobrą propozycją na spędzenie czasu wolnego w tym dniu była piesza wyprawa do  kina na film pt.: ,,Piłkarzyki  rozrabiają’’. Każdy  kolejny dzień był urozmaicany, pełen radości  i  niespodzianek. Dzieci mogły w sposób bezpieczny  i atrakcyjny  integrować się, bawić, edukować. Dobry humor towarzyszył w zabawach: ruchowych, muzycznych, socjoterapeutycznych, integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej ( KLANZA), grach  świetlicowych, rozrywkach umysłowych, zajęciach twórczych, plastycznych. Dzieci relaksowały się przy muzyce, wykonywały  masażyki oraz spędzały czas na powietrzu. Zimowa pora i wysiłek fizyczny osłabiają organizm, nie obyło się więc bez zajęć kulinarnych, uzupełniania  kalorii w cukierni, lodziarni i ulubionej pizzerii. Ogromną radość sprawił dzieciom wyjazd do Ustronia Morskiego – spacer nad morzem, igraszki w Aquaparku.  W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym  w Koszalinie dzieci obejrzały spektakl teatralny ,,Złota kaczka’’- musical familijny na motywach jednej z najpiękniejszych i najmądrzejszych polskich legend. Miały także okazję zwiedzić zachwycającą wystawę  Szopek krakowskich, licznie zgromadzonych w koszalińskim muzeum. Tradycję architektury ludowej zawdzięczamy św. Franciszkowi  z Asyżu. Bardzo ciekawe było również spotkanie z aktorem B.T.D w Koszalinie i udział w warsztatach teatralnych, które odbyły się w jednej z sal muzeum. Dzieci wykazały się odwagą i kreatywnością. Wzbogaciły wiedzę n/t  różnych form teatralnych oraz pracy aktorów.  Wspólnie z innymi dziećmi, młodzieżą z Manowa i Cewlina obejrzały także  teatrzyk pt.: ,,Jaś i Małgosia’’ - wystawiony przez aktorów krakowskich w świetlicy w Cewlinie. Sprawnych  rąk, koncentracji uwagi, celności rzutów wymagała gra w kręgle  w Galerii Kosmos - dzieci radziły sobie jak umiały, rywalizacja  była  emocjonująca. Zakończenie ferii odbyło się w Boninie, przy współudziale dzieci z tamtejszej świetlicy. Było bardzo zabawnie. Dzieci integrowały się przy muzyce, wspólnych zabawach, tańcach i konkursach. Obowiązywał strój wieczorowy – pidżamy. W czasie  przerw od tanecznego szaleństwa, uczestnicy korzystali ze słodkiego poczęstunku, zawierali nowe, koleżeńskie znajomości. ,,Bajkowy zawrót głowy’’- pod tym hasłem   P. bibliotekarka H. Psiuch  przygotowała dla dzieci rozrywki umysłowe: krzyżówki, zagadki literacki, obrazkowe i inne. Należało wykazać się  między innymi: znajomością bajek,  lektur szkolnych oraz ich autorów. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem i kolacją. ,,Wszystko co dobre, szybko się kończy’’- niestety, ferie zimowe już za nami, czekamy na wakacje!

    Środki finansowe na organizację ferii zimowych 2014. zostały zabezpieczone przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, Radę Sołecką Kretomina, G.O.K. w Wyszewie, rodziców dzieci biorących udział   w zajęciach. Zajęcia były organizowane w godzinach dopołudniowych i popołudniowych, z których skorzystało łącznie 12 dzieci w wieku  od 7 do 14 lat. Dziękujemy Panu Andrzejowi Sokalskiemu-prezesowi klubu sportowego ,,Zryw Kretomino” za zorganizowanie transportu dla dzieci do Ustronia Morskiego,  Pani Wandzie Jagiełło – członkini Rady Sołeckiej za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w Ustroniu Morskim. Rodzicom – Pani Agnieszce Dańczak, która zadbała o ubezpieczenie dzieci na okres ferii i zaprosiła na herbatkę do swojej firmy ubezpieczeniowej oraz Pani Beacie Wróblewskiej za przewóz dzieci do Bonina i Kretomina. Serdeczne podziękowania składamy naszej koleżance Jolancie Lemm, za przyjęcie i wspaniałą integrację w ostatnim dniu ferii w świetlicy w Boninie.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, a ich rodzicom za zaufanie.

Instruktorzy: Urszula i Andrzej Drąg

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie