Kalendarium imprez  

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Jesienią, jesienią...

Szczegóły

jesieniÄâžĂâ jesien04Jesienne spacery i obserwacje przyrody inspirowały dzieci do twórczości plastycznej . Wykonywały prace malarskie , sylwety zwierząt , oraz elementy dekoracyjne - liście w jesiennych barwach . Popularne ludziki z kasztanów i żołędzi były miłą zabawą w czasie tworzenia jak i później .

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

REM

Zajęcia wakacyjne 2018

Szczegóły

Rosnowo

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych (Kliknij tutaj)

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Rosnowie

Szczegóły

Dzień mamy

Szczegóły

Dzień Matki 01

26-maja jest dniem szczególnym z powodu święta każdej MAMY. W świetlicy wykonaliśmy na ten dzień portrety, laurki, różne drobne prezenty oraz gazetkę tematyczną, która przypomina wszystkim o ważnym Dniu Matki.

W kalendarzu Święto Matki
z życzeniami śpieszą dziatki.
My zaś mamom dziś w podzięce
za ich trudy damy serce.
Przepraszamy za te psoty,
za wybryki i kłopoty.

Czytaj więcej...

"Święta majowe"

Szczegóły

Święta majowe 15Z okazji zbliżających się śwąt : 1-go maja - Święta Pracy, 2- go maja - Święta Flagi, 3-go maja-Święta Konstytucji RP wykonaliśmy różne prace plastyczne o danej tematyce. Rozmawialiśmy na tematy patriotyczne o naszej Polsce- czego wyrazem stała się gazetka ścienna.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi

Szczegóły

Dzien Ziemi 08Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, dzieci z naszej świetlicy wykonały plakat pt. :"Ziemia - nasz dom", wykazały się także swoimi umiejetnościami podczas wykonywania prac przedstawiających piękno przyrody.

Czytaj więcej...

Wielkanoc tuż, tuż...

Szczegóły

Przygotowania do Świat 14Przygotowania do Wielkanocy rozpoczęliśmy od wykonania palemek wielkanocnych, zrobiliśmy także gazetkę o tematyce świątecznej i różne elementy ozdobne: pisanki, stroiki, zajączki, kwiaty, kartki świąteczne, itp...

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

Szczegóły

Wiosna 02Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęliśmy od stworzenia Marzanny, którą ozdobiliśmy szata z bibuły. W pierwszy dzień wiosny z nasza słomiana kukłą wyruszyliśmy nad jezioro, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Sprzyjająca pogoda pozwoliła nam cieszyć się pieczeniem kiełbasek, przy ognisku zorganizowanym przez Radę Osiedla, zabawami bieżnymi i niepoodziewaną atrakcją – stadem dzikich kaczek, dzięki którym szczególnie miło będziemy wspominać ten dzień.

Czytaj więcej...

Przygotowania do powitania wiosny

Szczegóły

Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęliśmy od wyprawy po słomę, aby wykonać tradycyjną Marzannę. Przystroiliśmy "Słomianą Pannę" w miarę naszych możliwości, a 21 marca uroczyście pożegnamy ją, aby - według starych słowiańskich wierzeń - zima już do nas nie wróciła.

Marzanna 01Marzanna 03 Marzanna 02

Dzień Kobiet

Szczegóły

Dzien Kobiet 16Z okazji Dnia Kobiet w naszej świetlicy przygotowaliśmy gazetkę okolicznościową, ćwiczyliśmy umiejętność redagowania życzeń, zwracając uwagę na zasady pisowni oraz zwroty grzecznościowe. Namalowaliśmy także portrety kobiet, które zostały wyeksponowane na naszej tablicy. Ponadto wykonaliśmy laurki z zastosowaniem różnych technik plastycznych, do których wpisaliśmy wierszowane życzenia.


Nasza świetlicowa gromadka przesyła życzenia dla wszystkich Pań

„Z okazji Dnia Kobiet
składamy najserdeczniejsze życzenia
wszystkim Paniom,
życzymy wam dużo zdrowia,
wszelkiej pomyślności,
spełnienia marzeń
i wiele radości."

Czytaj więcej...

Walentynki

Szczegóły

Walentynki 11Walentynki w świetlicy były okazją do rozmowy dotyczącej okazywania uczuć - wyrażania ich w postaci laurek czy serduszek.Po wykonaniu prac plastycznych spędziliśmy czas przy herbatce i ciasteczkach, rozmawiając na temat Walentynek. Na zakończenie wspólnie umieściliśmy wykonane prace  w naszej świetlicowej galerii.

Czytaj więcej...

FERIE

Szczegóły

Ferie 2018 20W dniach 15.01.0218- 26.01.2018 w świetlicy w Rosnowie chętne dzieci mogły spędzić swój wolny czas od zajęć szkolnych. Uczestnicy brali udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Karinę Maciejewską, zajęcia judo, które poprowadził pan Mirosław Pawlak w Szkole Podstawowej w Rosnowie. Odbyły się zajęcia kulinarne, taneczne oraz  gry i zabawy. Dzięki wsparciu finansowemu Rady Osiedla Rosnowo dwukrotnie wyjechaliśmy do Multikina w Koszalinie oraz do Papugarni. Jako instruktor w świetlicy serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom za mile i ciekawie spędzony czas a rodzicom za zaufanie i okazane wsparcie.

Czytaj więcej...

Życzenia

Szczegóły

kartka swieta

"MARIO CZY JUŻ WIESZ..."

Szczegóły

Mario czy juz wiesz22 W dniu 17.12.2017 r. o godz. 17.00 w Klubie Osiedlowym w Rosnowie odbyły się jak co roku jasełka bożonarodzeniowe- „Mario czy już wiesz…”. To przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ za pomocą teatru cieni dzieci opowiedziały o powstaniu świata aż do narodzenia Jezusa. Serdecznie podziękowania dla dzieci ze świetlicy za tak wspaniały występ.

Czytaj więcej...

KREATYWNE POMYSŁ ŚWIETLICZAKÓW

Szczegóły

MĄDRY CZŁOWIEK NIGDY SIĘ NIE NUDZI002Dzieci mają zdolność tworzenia z niczego wyjątkowych zabaw. Ze szpulek do nici miały powstać piękne anioły, jednak świetliczaki wymyśliły inny sposób ich wykorzystania. Jak widać radości było co nie miara, która przerodziła się w zdrową rywalizację. 

Czytaj więcej...

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości.

Szczegóły

11 listopada00911 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1795 roku Polska straciła niepodległość w wyniku trzech rozbiorów – państwa sąsiednie: Prusy, Austria i Rosja podzieliły terytorium Polski między siebie i tłumiły wszelkie akty polskości. Dopiero po 123 latach niewoli, po zakończeniu I wojny światowej, udało się odzyskać wolną ojczyznę. W 1937 roku weszła w życie ustawa O święcie niepodległości, czyniąca z dnia 11 listopada święto państwowe. Po II wojnie światowej Dzień Niepodległości obchodzono 22 lipca. Od kilku lat ponownie świętujemy odzyskanie niepodległości 11 listopada.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Szczegóły

ZAJĘCIA PLASTYCZNE17Celem zajęć plastycznych było rozwijanie twórczej inicjatywy dzieci, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania. Zachwycając się urokami jesieni wykonaliśmy jesienne dekoracje. Powstała wiewiórka, jeż oraz sowa. Do takich prac plastycznych można użyć dowolnych darów jesieni. Praca z różnorodnym tworzywem plastycznym przy zastosowaniu ciekawych technik sprawia dzieciom przyjemność.

Czytaj więcej...

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

Szczegóły

GŁÓWNE

Czytaj więcej...

WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

Szczegóły

GŁOWNE

Czytaj więcej...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szczegóły

 

SPRZĂâžTANIE ĹšWIATA06Z okazji globalnej akcji „WIELKIEGO SPRZĄTANIA ŚWIATA” świetliczaki posprzątały teren wokół boiska Orlik oraz pobliski las. Wszyscy ochoczo ruszyli do prac i każdy starał się nazbierać jak najwięcej śmieci, aby czysty las i okolica „cieszyły oko”.

Czytaj więcej...

KONKURS "NA SKRZYDŁACH PRZYJAŹNI"

Szczegóły

ZACHOWAJ TRZEĹąWY UMYSĹ04Miło nam poinformować, że Zuzanna Wcisłowska została laureatem konkursu plastyczno-literackiego "Na skrzydłach przyjaźni", który został zorganizowany w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...

WAKACJE 2017

Szczegóły

główne

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017 (KLIKNIJ TUTAJ)

Czytaj więcej...

Plan pracy

Szczegóły

Plan pracy świetlicy w okresie zorganizowanych zajęć wakacyjnych

Rosnowo 2017

Czytaj więcej...

WAKACJE

Szczegóły

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 7-13 LAT NA ZAJĘCIA WAKACYJNE

DZIEŃ DZIECKA

Szczegóły

zyczenia na dzien dziecka 212195

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY

Szczegóły

glowne

Czytaj więcej...

Noc Muzeów. Noc Tajemnic.

Szczegóły

głowne

Czytaj więcej...

WITAMY MAJ

Szczegóły

swieta1

Czytaj więcej...

"KWIECIEŃ, PLECIEŃ..."

Szczegóły

KWIECIEŃ PLECIEN11

Czytaj więcej...

KWIETNIOWE INSPIRACJE!

Szczegóły

WIELKANOCNE KLIMATY21

Czytaj więcej...

1 DZIEŃ WIOSNY

Szczegóły

 

21 marca21 Marca- Dzień Wiosny

  Wiosna jest wyczekiwaną porą roku przez nas wszystkich. Dlatego i my postanowiliśmy radośnie ją powitać. W barwnym korowodzie wybraliśmy się wspólnie z naszą panią oraz panią Karina Maciejewską – pracownikiem biblioteki w Rosnowie, nad jezioro gdzie postanowiliśmy  pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzień wcześniej dzieci wykonały Marzannę- symbol zimy- z gazet , materiałów oraz bibuły.  Rada Osiedla w Rosnowie przygotowała dla dzieci ognisko oraz zakupiła kiełbaski i napoje, za co serdecznie dziękujemy. Po skonsumowaniu samodzielnie upieczonych kiełbasek, przystąpiliśmy do żegnania zimy czyli palenia Marzanny. 

Czytaj więcej...

WIOSNA

Szczegóły

WIOSNA 01 WIOSNA 01 WIOSNA 01 WIOSNA 01
WIOSNA 01 WIOSNA 01 WIOSNA 01 WIOSNA 01
WIOSNA 01 WIOSNA 01   

Marzec

Szczegóły

8marca 

Czytaj więcej...

Warsztaty

Szczegóły

PLAKAT WARSZTATY

Ferie Zimowe

Szczegóły

Ferie2017121pop

Sprawozdanie ferie 2017 (kliknij)

Czytaj więcej...

PLAN ZORGANIZOWANYCH ZAJĘĆ ZIMOWYCH

Szczegóły

PLAN  ZORGANIZOWANYCH  ZAJĘĆ W OKRESIE FERII ZIMOWYCH  

13.02.2017- 24.02.2017 r.

W ŚWIETLICY „ROZGŁOŚNIA”  W ROSNOWIE

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

plakat

Czytaj więcej...

Styczeń

Szczegóły

gł

Czytaj więcej...

Ferie

Szczegóły

 

 FERIE

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie