Kalendarium imprez  

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Nocka w świetlicy

Szczegóły

Jola nocka

Czytaj więcej...

Spotkanie przedświąteczne

Szczegóły

Jola sp

Czytaj więcej...

Przygotowania do Świąt

Szczegóły

Przygotowania do Świąt 08Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dzieci wspólnie z rodzicami wykonały palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne oraz pisanki. Podczas naszych spotkań przypomnieliśmy sobie bardzo starą tradycję malowania jaj, która polega na dekorowaniu jaj woskiem, po czym wydrapywaniu na nich różnorodnych wzorów.

Czytaj więcej...

Przywitanie wiosny

Szczegóły

IMG 6315

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Szczegóły

IMG 6282

Czytaj więcej...

Barwy lasu

Szczegóły

Barwy lasu 1723 lutego br. dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach „Barwy lasu". Podczas spotkania zapoznane zostały z korzyściami jakie człowiek czerpie z lasu, kształtowano postawy opiekuńczości wobec przyrody i odpowiedzialności za jej stan. Uświadomiono jakie zagrożenia za sobą niesie degradacja środowiska leśnego. Omówiono także kilka gatunków zwierząt leśnych oraz warstwy lasu. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonano plakat pt.: „Las".

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne

Szczegóły

IMG 6274

Czytaj więcej...

Woda w przyrodzie

Szczegóły

Woda w przyrodzie 07"Woda w przyrodzie" to temat zajęć, które odbyły sie w naszej świetlicy. Podczas nich kształtowano umiejętności przeprowadzania prostych doświadczeń i ich obserwacja, wzbogacano także słownictwo z zakresu pojęć odnoszących się do zagadnień przyrodniczych. Podczas spotkania przeprowadzono pogadankę nt. komu potrzebna jest woda i jaki ma kształt oraz kilka prostych doświadczeń. Na koniec dzieci wysłuchały tekstu opowiadania"Jedna srebrna kropla" , do którego wspólnie wykonały plakat.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek

Szczegóły

Tłusty czwartek 07W świetlicy, jak co roku obchodziliśmy tłusty czwartek. Gimnazjaliści, przygotowali niespodziankę młodszym "świetliczakom" i przed ich przybyciem do świetlicy upieki drożdżowe faworki, oraz pączki. Podczas przygotowywania, młodzieży bardzo chętnie pomagała nasza najmłodsza świetliczanka, trzy letnia Lenka.

Czytaj więcej...

Spotkanie przedświąteczne

Szczegóły

Spotkanie przedświąteczne 05W dniu 21.12.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy spotkanie przedświąteczne. Zaproszeni goście podzielili się opłatkiem z dziećmi, życząc sobie zdrowych i wesołych świąt.

Dzieci i młodzież z Panią Jolą życzą wszystkim mieszkańcom Gminy Manowo Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

JASEŁKA

Szczegóły

SPOTKANIE Z MIKOĹAJEM004W dniu 16.12,2017r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu dzieci i młodzież przedstawiły dla mieszkańców oraz rodziców Jasełka. Po przedstawieniu wszystkie dzieci z sołectwa otrzymały paczki od organizacji ,,SAMARITAN’s PURSE’’. Bardzo dziękujemy za otrzymane prezenty.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI

Szczegóły

MIKOŁAJKI004W dniu 06.12.2017r. w  świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu zorganizowaliśmy ,,Mikołajki’’. Świetliczaki z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja. Maluchy jak zawsze bały się same podejść , ale dzieci starsze i młodzież , bardzo chętnie podchodziły i nawet śpiewały piosenkę  lub recytowały wierszyki. Po rozdaniu drobnych upominków, dzieci i młodzież porwały Mikołaja do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

"MASTER SZEFIK"

Szczegóły

MASTER SZEFIK009W dniu 17.11.2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Wyszeborzu  odbył się konkurs kulinarny ,,Master  Szefik”. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież  uczęszczająca do świetlicy wraz z rodzicami. Zadaniem kulinarnym było wykonanie sałatki warzywnej lub warzywno owocowej. W konkursie za sałatkę owocowo warzywną pierwszą nagrodę Master Szefika zdobyła Sara Ścisła i Jagoda Wołoszyńska. Wyróżnione zostały również dwie warzywne sałatki. 
Drugie miejsce zajęła sałatka warzywna Karolina Gorgol i Dżesika Gorgol, trzecie miejsce Lidia Wołoszyńska i Kornelia Gorgol.  Pozostałe grupy otrzymały medal za udział w konkursie.   

Czytaj więcej...

Czytamy jesienną poezję

Szczegóły

Jesienna poezja 1430 października br. w naszej świetlicy zorganizowany został konkurs czytania jesiennej poezji. Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła po jednej osobie, z każdej kategorii, która najlepiej zaprezentowała swój wiersz. W konkursie nie było przegranych, każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci książki oraz dyplom.

 


Pierwsze miejsca zajęły:
Sara Ścisła - III kl. SP – kategoria I
Kornelia Gorgol – VI kl. SP – kategoria II
Oliwia Rodziewicz VII kl. SP – kategoria III

Czytaj więcej...

Pamiętamy

Szczegóły

znicz 14Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy bliskich zmarłych i znajomych. W przeddzień tego święta w naszej świetlicy przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat jak należy się zachowywać w miejscach pamięci oraz na cmentarzach. Po krótkiej rozmowie, wybraliśmy się jak co roku na stary niemiecki cmentarz, aby zapalić znicze.

Czytaj więcej...

"JAK MÓWIĆ NIE-TRUDNA SZTUKA ODMAWIANIA"

Szczegóły

TRUDNIA SZTUKA ODMAWIANIA0313.10.2017r. w świetlicy Wyszebórz odbyło się spotkanie  na temat uzależnień od narkotyków.

Bycie asertywnym okazuje się być jedną z tych cech charakteru, które mają największy wpływ na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości. To właśnie sztuka umiejętnego odmawiania w sposób nieuległy i nie raniący innych pozwala ukształtować naszą przyszłość. Z uwagi na fakt, że asertywność jest cechą nabytą w ramach prowadzonych zajęć, odbyło się  spotkania z pracownikiem – wychowawcą  Panią Agnieszką Ośrodka Terapii Uzależnień Darżewo i wychowankiem Michałem. W trakcie spotkania omówione zostały aspekty braku asertywności w zachowaniach zmierzających do uzależnienia. Zagrożeniach wynikających z tego stanu rzeczy. To Michał  w przeszłości  był osobą uzależnioną i zechciał opowiedzieć nam własne doświadczenia  związane z „wejściem” w problematykę narkotyków oraz trud wyjścia z uzależnienia.  Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z zażywania środków psychotropowych i im podobnych.  

Czytaj więcej...

BAKALIOWE BABECZKI

Szczegóły

BAKALIOWE BABECZKI011 Na piątkową dyskotekę, starsze dziewczyny postanowiły upiec babeczki.    Podczas przygotowywania słodkiego poczęstunku, wykazały się pomysłowością i dobrym smakiem. Dzieciaki czekały na babeczki z niecierpliwością a kiedy się pojawiły „znikały w mgnieniu oka”.

Czytaj więcej...

FANTAZYJNE JEŻYKI

Szczegóły

GŁÓWNE

Czytaj więcej...

JESIEŃ

Szczegóły

Jesień

Liście z drzew opadają
Tworząc dywan kolorowy
To jesień - malowała pędzlem  
żółtym i pomarańczowym.

Czytaj więcej...

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Szczegóły

SPRZĄTANIE ŚWIATA025W dniu 22.09.2017r. w świetlicy odbyła się pogadanka na temat ,,Sprzątanie świata’’. Uświadomiono dzieciom jakie niebezpieczeństwa grożą życiu ludzi, spowodowane dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego. Kształtowano poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, oraz zachęcono dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim Dniu Sprzątania świata. Po rozmowie dzieci i młodzież uczęszczająca do świetlicy, wraz z opiekunem rozpoczęli sprzątanie okolic swojej miejscowości. W akcji również wzięły udział najmłodsze nasze pociechy: Lenka, Hania, Filip i Klaudiusz. Po zakończonym sprzątaniu, dzieci piekły kiełbaski przy ognisku.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE PIZZA

Szczegóły

PIZZA011,,PIZZA’’

Młodzież wspólnie z młodszymi świetliczakami  postanowili upiec pizze. Dzieciaki zajęły się obieraniem pieczarek i starciem sera, a starsi przygotowaniem ciasta, krojeniem kiełbaski i cebuli. Wszyscy z niecierpliwością czekali na poczęstunek. Smacznego!

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Szczegóły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY002

Zajęcia profilaktyczne ,,Bezpieczna droga do szkoły’’ dla dzieci  6 – 12 lat.

Cele operacyjne : - pogłębienie rozumienia zasad bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły, wdrażanie do dyscypliny i słuchania poleceń prowadzącego.

Cele szczegółowe:  dziecko wykonuje polecenia i zadania, zgodnie współdziała z kolegami w grupie, rozwijanie koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchową.

Czytaj więcej...

NASZA DYSKOTEKA

Szczegóły

GLÓWNE

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z MŁODZIEŻĄ

Szczegóły

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z MŁODZIEŻĄ001Temat zajęć – Świadomość emocjonalna.

Celem zajęć było rozpoznawanie uczuć, tworzenie słownika do ich wyrażania, dostrzeganie powiązań między uczuciami, myślami i reakcjami, oraz komunikowanie przez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu i gesty.

Album emocji – młodzież otrzymała kartki z opisem jednej z sześciu emocji – radość, smutek, gniew, zdziwienie, strach i wstręt. Dopasowują te opisy do zdjęć przedstawiające różne twarze , które znajdują się na planszy. Następnie dzieci zostały podzielone na 3 grupy, w ciągu dziesięciu minut piszą opowiadanie na temat wylosowanych wcześniej ,,dwóch emocji’’ (smutek i złość, miłość i wstyd, zazdrość i radość, lęk i ulga, nuda i żal). Potem jedna osoba  z dane grupy czyta opowiadanie a dzieci z innych grup odgadują o jakie uczucia chodziło. Odegrano także scenki dramowe i odgadywano jakie uczucie występowało na twarzy kolegi. Na koniec zajęć młodzież dowiedziała się, że doznawanie wszystkich uczuć jest w porządku!, że jedną  z najważniejszych umiejętności, którą warto zdobyć, jest panowanie nad złością. Każdy ma prawo odczuwać niekiedy złość, jak również pozostałe emocje. Chodzi jednak o to, aby mieć wpływ na reakcje, które może ona powodować.

Czytaj więcej...

ZABAWY Z JARZEBINĄ

Szczegóły

ZABAWA Z JARZĘBINA 001Celem  zajęć było rozbudzenie kreatywności twórcze dzieci, ćwiczenie logicznego myślenia, wypowiadania się, rozwijanie fantazji i wyobraźni twórczej.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie