Kalendarium imprez  

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Wrzesień w świetlicy

Szczegóły

     Najmłodze świetliczaki bardzo chętnie wykonują różnorodne prace plastyczne. Wrzesień w wykonaniu maluchów był bardzo kreatywny.

wrzesień40

 

Czytaj więcej...

Uwaga rodzice

Szczegóły

Od dnia 02 września br. świetlica w Wyszeborzu jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.

 

PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19


W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie, Rosnowie i Wyszeborzu będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-18.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach, do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

Przedwiośnie

Szczegóły

przedwiosnie01Otaczająca nas przyroda i warunki atmosferyczne sprawiły, iż coraz częściej myślimy o nadchodzącej wiośnie. Dzieci w świetlicy w Wyszeborzu postanowiły przywołać cieplejszą porę roku za pomocą pięknych prac plastycznych. W czasie zajęć świetliczaki wykonały obrazki z użyciem wacików kosmetycznych, patyczków higienicznych itp.

Czytaj więcej...

Święto kobiet na całym świecie

Szczegóły

dzien kobiet12W trakcie zajęć w świetlicy w Wyszeborzu dzieci wykonały piękne kwiatki i bukiety. Wraz z serdecznymi życzeniami: zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń przekazały swoje dzieła najbliższym paniom.

Czytaj więcej...

Zima - zajęcia plastyczne

Szczegóły

Zima - zajęcia plastyczne

Czytaj więcej...

Bezpieczna zima

Szczegóły

bezpieczna zima

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Niektóre z dzieci mają zaplanowany wypoczynek w górach, gdzie obecnie śnieżna zima  zagościła na dobre. 10 lutego w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Bezpieczna zima", których celem było uświadomienie konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Dzieci doskonale znają i starają się stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Jeśli będziemy o nich rozmawiać i przypominać wówczas wypoczynek zimowy dzieci będzie radosny, aktywny, a przede wszystkim bezpieczny i zdrowy.

Czytaj więcej...

Wigilia 2019

Szczegóły

wigilia09W naszej świetlicy zgodnie z tradycją odbyła się Wigilia wraz z jasełkami przygotowanymi przez dzieci. Były występy, kolędy i życzenia a przede wszystkim cudowny świąteczny nastrój. Wszystkim mieszkańcom gminy Manowo życzymy Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Czytaj więcej...

Świąteczne stroiki

Szczegóły

stroiki05Dzieci ze świetlicy w Wyszeborzu wykonały piękne stroiki i inne ozdoby bożonarodzeniowe. Część z wykonanych ozdób została zakupiona przez mieszkańców a pozyskane pieniążki przekazane zostały na potrzeby dzieci ze świetlicy.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla hospicjum

Szczegóły

 

hospicjum01Dzieci i młodzież ze świetlicy Wyszebórz wsparły kiermasz, który odbył się 07.12.2019r w Koszalinie. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na Zachodniopomorskie Hospicjum dla dzieci i dorosłych .

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia wszystkim pracownikom i pacjentom koszalińskiego hospicjum.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe podarunki dla seniorów

Szczegóły

seniorzy07Z okazji Mikołajek 6 grudnia dzieci ze świetlicy udały się do seniorów z drobnymi upominkami w postaci samodzielnie wykonanych aniołków z gipsu.

Czytaj więcej...

Aniołki dla seniorów

Szczegóły

aniołki01Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dziewczynki wykonały w świetlicy piękne gipsowe aniołki, które w późniejszym czasie zostaną przekazane seniorom z Wyszeborza.

Czytaj więcej...

Wyjazd do kina

Szczegóły

kino01Z okazji Andrzejek dzieci z Wyszeborza wyjechały do Multikina na film "Kraina lodu 2".

Czytaj więcej...

Master chefik II

Szczegóły

 

master chefik49MASTER SZEFIK II  Wyszebórz 2019

W świetlicy Wyszebórz odbył się MASTER SZEFIK II. W konkursie kulinarnym wzięło udział dziesięć trzyosobowych zespołów. Zadaniem kucharzy było wykonanie ,,Wrapa’’. Komisja miała nie lada wyzwanie  , ponieważ wszystkie dania były bardzo smaczne. Po dłuższej naradzie wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobyła Pani Gabrysia z córkami Karoliną i Kornelią.

II miejsce zdobyła Pani Monika z dziewczynkami Sarą i Amandą.

II miejsce zdobyła Pani Patrycja z córką Laurą i synem Mateuszem.

Pozostali uczestnicy otrzymali medale za udział w konkursie..

Dziękujemy Panu sołtysowi i radzie sołeckiej  Wyszeborza  za wsparcie konkursu , oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Marii Staciwie

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Czytaj więcej...

Jesienne obrazy

Szczegóły

JESIENNE14Podczas jesiennych spacerów dzieci zbierały kolorowe liście. Nadszedł czas aby wykorzystać je w praktyce, z wysuszonych liści powstały jesienne obrazy.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości

Szczegóły

niepodleglosc02Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w naszej świetlicy odbył się szereg zajęć poświęconych tej tematyce. Były rozmowy na temat historii, rozwiązywanie krzyżówki oraz wykonano okolicznościową gazetkę.

Czytaj więcej...

Wszystkich Świętych '19

Szczegóły

wszystkich swietych15Listopad to miesiąc w którym pamiętamy o naszych bliskich zmarłych i odwiedzamy ich groby. Dzieci i młodzież uczęszczające do naszej świetlicy od lat opiekują się opuszczonym poniemieckim cmentarzem. Zgodnie z tradycją w tym roku także udaliśmy się na cmentarz aby zapalić znicze na opuszczonych mogiłach.

Czytaj więcej...

Halloween 2019

Szczegóły

halloween10Dzieci ze świetlicy w Wyszeborzu pracowicie przygotowywały się do obchodzenia święta Halloween . W trakcie zajęć świetliczaki ozdobiły mroczne dynie, upiekły straszne ciasteczka a później wyruszyły w drogę po "słodkie skarby".

Czytaj więcej...

"Zdrowo żyć"

Szczegóły

zdrowo26"Żyjmy zdrowo" - pod takim hasłem odbyły się warsztaty kulinarne w naszej świetlicy. Dzieci dostały do dyspozycji różnorodne owoce i warzywa, z których samodzielnie wykonały pyszne soki. Było smacznie, zdrowo, kolorowo.

Czytaj więcej...

Jesienne stroiki

Szczegóły

jesienne stroiki02Jesień obfituje w różnorodne kolorowe dary lasu i ogrodu, z których świetliczaki wykonały fantastyczne stroiki.

Czytaj więcej...

Październikowa nocka w świetlicy

Szczegóły

Czytaj więcej...

Kasztanowe ludziki

Szczegóły

kasztany15Jesień w pełni. W trakcie spacerów dzieci zbierają kasztany, żołędzie i szyszki z których później powstają niepowtarzalne ludziki.

Czytaj więcej...

Nowy sprzęt AGD

Szczegóły

sprzęt agd01Dzieci ze świetlicy w Wyszeborzu wraz z instruktorem w trakcie wakacyjnego wypoczynku wzięli udział w powiatowym konkursie "Od ziarenka do bochenka". Nasza praca została doceniona, otrzymaliśmy nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł. Za otrzymane pieniążki zakupiliśmy do świetlicy nowy sprzęt AGD. Dzieci i ich rodzice z niecierpliwością czekają na zajęcia kulinarne aby wypróbować nowe wyposażenie.

Czytaj więcej...

Mama i ja

Szczegóły

stworki11W naszej świetlicy odbyły się zajęcia integracyjne dla rodziców i dzieci. W trakcie trwania zajęć dzieci z mamami wykonali warzywne stworki.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne 2019

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć (kliknij tutaj)

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

świetlica

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

wakacje

Rurki z bitą śmietaną

Szczegóły

rurki07Zajęcia kulinarne ,,Rurka z bitą śmietaną''
Świetliczaki postanowiły własnoręcznie ubić śmietanę, a następnie nabiły nią waflowe rurki.
Były wyśmienite. Wszystkie dzieci zajadały z ogromnym apetytem.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka 2019

Szczegóły

dzien dziecka 201937W dniu 01.06.2019r. Rada Sołecka zorganizowała Dzień Dziecka na powietrzu. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których udział brały dzieci i rodzice, były to:
- skok w dal
-bieg w workach
- piłka parzy
- bieg z przeszkodami
- rzut do celu
i wiele innych. . Za każdą wygraną konkurencję dzieciaki otrzymywały drobne nagrody, słodkości, watę cukrową, owoce i pieczone przy ognisku kiełbaski.
Najzabawniejszą dyscypliną było chodzenie na nartach i mecz piłki nożnej w przezroczystych dużych kulach. Dla najmłodszych najfajniejsze były zamki i ogromne bańki mydlane.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy 2019

Szczegóły

dzien mamy22

 

"Z okazji Twojego dnia Mamo.

Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,

każdym czułym serca uderzeniem

każdym z niego płynącym życzeniem

zdrowia, sił i codziennej radości

wraz ze słowami największej wdzięczności.

Za wszystkie dla mnie trudy i starania

składam Ci dzisiaj podziękowania."

Z okazji Dnia Mamy dzieci przygotowały w świetlicy roślinki w szklanym pojemniku, wierszyki oraz słodki poczęstunek dla swoich mam. Wszystkie mamy wyszły tego dnia ze świetlicy bardzo wzruszone i szczęśliwe :)

Czytaj więcej...

Festyn rodzinny w Wyszewie

Szczegóły

festyn rodzinny08

Czytaj więcej...

Bociany i słoniki :)

Szczegóły

Bociany i słoniki26Dzieci w świetlicy uwielbiają wykonywać przeróżne prace plastyczne. W tym tygodniu wykonaliśmy przepiękne słoniki z płyt CD oraz bociany z talerzyków papierowych.

Czytaj więcej...

Zegary

Szczegóły

zegary08Najmłodsze świetliczaki wykonały zegary z płyt CD. Wykonane prace będą pomocą dla dzieci w nauce odczytywania godzin.

Czytaj więcej...

11 maja dzień bez śmiecenia

Szczegóły

dzien bez smiecenia0811 maja obchodzimy dzień bez śmiecenia w związku z tym dzieci ze świetlicy wykonały plakat o segregacji odpadów.

Czytaj więcej...

Śniadanie wielkanocne 2019

Szczegóły

Czytaj więcej...

Wielkanocne ozdoby 2019

Szczegóły

Czytaj więcej...

Kurki

Szczegóły

kurki11

Dziewczynki ze świetlicy w Wyszeborzu po raz kolejny próbowały swoich sił w szyciu na maszynie. Dzięki ciężkiej pracy powstały piękne kurki. Brawo!

Czytaj więcej...

Marzanna

Szczegóły

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet 2019

Szczegóły

Dzien Kobiet 08

Jak każdego roku chłopcy pamiętają o swoich koleżankach ,, Małych kobietkach''. Z okazji organizowanego Dnia Kobiet przez Sołtysa i radę sołecką , dziewczyny przygotowały skecz pt. ,,Wiadomości TVP i pierwszy odcinek telenoweli ,, Mój mąż sknerus''

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2019

Szczegóły

ferie zimowe069W okresie od 28.01.do 08.02.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu odbyły się ferie zimowe dla dzieci w wieku od 6 – 15 lat. Zajęcia były sfinansowane przez, Radę sołecką Wyszeborza,
i składki rodziców. Podczas ferii dzieci korzystały z przygotowanych zajęć.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka 2019

Szczegóły

dzien babci i dziadka11

"Z każdym rokiem starsza jestem,
Ale w każdym wyczekuję,
Święta Dziadków, gdzie z pokłonem,
Za ich miłość podziękuję.

Babcia wiary mi dodaje,
Mówi, że wszystko możliwe.
Dziadek także, choć wyznaje:
– Spełnia się, co jest życzliwe.

Ma też za nic garniec złota,
To łut szczęścia dopomoże
I otworzy szczęściu wrota,
By dojrzeć w słońcu, jak zboże.

Dziadki znają me marzenia,
Chociaż ciągle ich przybywa.
Akceptują bez zwątpienia,
Mądra jest ich głowa siwa.

Babcia uczy mnie empatii,
Twierdzi, że jej wciąż za mało.
Dziadek znów się sportem trapi,
Bo wraz z ruchem, zdrowe ciało.

Z każdym rokiem jestem starsza,
A Dziadków wciąż potrzebuję.
I dobiegnę do nich pierwsza,
Z tą miłością, jaką czuję."

Z okazji święta babci i dziadka dzieci wykonały piękne laurki.

Czytaj więcej...

Wigilia i Jasełka

Szczegóły

Czytaj więcej...

Pierniki z życzeniami

Szczegóły

piernikowe życzenia05Z okazji świąt Bożego Narodzenia dzieci i młodzież odwiedziły seniorów w Wyszeborzu życząc zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. Dziewczynki podarowały seniorom wcześniej wykonane piernikowe serduszka.

Czytaj więcej...

Ozdoby świąteczne i pierniczki dla seniorów

Szczegóły

pierniki16Okres przedświąteczny w świetlicy jak zawsze był pracowity. Dzieci wykonywały świąteczne ozdoby oraz stroiki. Starsze dziewczęta własnoręcznie upiekły i udekorowały piernikowe serca, które zostały wręczone seniorom z okolicy z życzeniami Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej...

Mikołajki 2018

Szczegóły

Mikołajki04

W świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu odbyły się Mikołajki, na które dzieciaki bardzo długo czekały. Kiedy usłyszały dzwonek były już pewne, że to Mikołaj. Dzieci, które nie bały się Mikołaja mówiły wierszyki i śpiewały piosenki.
Dziękujemy rodzicom za zasponsorowanie paczek.
Panu Sołtysowi i radzie sołeckiej dziękujemy za słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Barbórka

Szczegóły


Barbórka11Z okazji święta Górnika dzieci wykonały górnicze czapki . Rozmawialiśmy także dlaczego ten dzień jest tak ważny dla wszystkich górników. W oczekiwaniu na przyjście Świętego Mikołaja dzieci ubrały choinkę.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2018

Szczegóły

Andrzejki10Zabawy andrzejkowe dla młodszych dzieci zostały przygotowane przez starsze dziewczynki. Tradycyjnie zabawa zaczęła się od przelewania wosku, później odbyły się różne zabawy
i konkursy. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Czytaj więcej...

Dzień misia

Szczegóły

dzień misia29

Z okazji dnia misia w świetlicy zorganizowaliśmy kurs szycia. Dzieci z pomocą rodziców uszyły przytulanki, sowy, serduszka i gwiazdki.

Czytaj więcej...

Konkurs Poezji Patriotycznej

Szczegóły

Konkurs Poezji Patriotycznej

9 listopada 2018 r. z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w świetlicy w Wyszeborzu odbył się konkurs Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięły udział dzieci oraz młodzież zamieszkujące Gminę Manowo. Liczba uczestników wynosiła trzynaście osób. Występy oceniała komisja w składzie: Karina Maciejewska, Anetta Dróżdż oraz Barbara Pelc.

Czytaj więcej...

Halloween 2018

Szczegóły

halloween12Z okazji Halloween dzieci w świetlicy przygotowywały dynie i malowały buzie. Kiedy nastała ciemność pukały do drzwi i ,,Cukierek albo psikus''

Czytaj więcej...

Wszystkich Świętych

Szczegóły

Znicze13Listopad to miesiąc w którym pamiętamy o naszych bliskich zmarłych i odwiedzamy ich groby. Pamiętamy również o tych których nie znamy, o grobach opuszczonych i zaniedbanych. Dzieci i młodzież uczęszczające do świetlicy opiekują się starym poniemieckim cmentarzem. Jak co roku wszyscy z radością poszli na cmentarz zapalić znicze na grobach o których nikt już nie pamięta lub nie może na nie dojechać.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie