Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Święto wiatru

Uroczyste zakończenie sezonu tanecznego 2023/2024

III Rodzinny Rajd Rowerowy - 18.05.2024 r.

Zaproszenie na Pchli Targ

Zjednoczeni z manowskimi seniorami...

Mikołajki jak z bajki

Warsztaty stroików bożonarodzeniowych

Warsztaty piernikowe

Kartki świąteczne

Warsztaty zdobienia worko-plecaków

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Jesienne stroiki

Dyniowe skrzaty

zajęcia sportowo-ekologiczne w Manowie

Ekologiczno-sportowe Koło Fortuny w Wyszeborzu

Zajęcia sportowo-ekologiczne w Grzybnicy

Rodzinny Rajd Rowerowy

Jeżykowe inspiracje - zajęcia plastyczne w Manowie

Sezon taneczny 2022/2023 START!

Cztery pory roku- zajęcia plastyczne w Grzybnicy

Warsztaty szycia w Rosnowie

Kolorowe ptaszki- zajęcia w Wyszeborzu

Moje wspomnienie z wycieczki- zajęcia plastyczne w Manowie

Sukces zespołu Just Dance

Kreatywne warsztaty z okazji Dnia Mamy

Dzień pszczół- zajęcia w Wyszeborzu

Międzynarodowy Dzień Pszczół- zajęcia w Manowie

Miód z mniszka- zajęcia w Wyszewie

Moja galaktyka

Warsztaty kreatywne dla Mamy i dziecka

Bocian- zajęcia plastyczne w Rosnowie

Dzień Pandy Wielkiej- zajęcia plastyczne w Manowie

Nie dla dyskryminacji, Tak dla tolerancji- zajęcia w Manowie

wiosenne wazony wykonane przez dzieci z Grzybnicy

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2021

Artykuły

 • Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - świetlica Rosnowo

  W dniach 05.07.2021 - 23.07.2021 r. w świetlicy w Rosnowie odbywały się zorganizowane zajęcia wakacyjne. Tegoroczne letnie zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Osiedla Rosnowo oraz dzięki wpłatom dokonanym przez rodziców. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 16.00, według wcześniej przygotowanego planu.

  Pierwsze nasze spotkanie 06.07.2021 r. rozpoczęliśmy od omówienia planu zajęć oraz zasad bezpieczeństwa. Po wspólnej rozmowie stworzyliśmy plakat pt. "Wakacyjny bezpieczny czas" oraz pracę plastyczną "Flamingi", którą wykonaliśmy ze wcześniej zrobionej masy papierowej. We wtorek w naszej świetlicy odbył się Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji odbyły się kulinaria "Czekoladowe muffiny", które wykonaliśmy w kuchni Klubu Seniora w przy okazji mogliśmy zobaczyć czym seniorzy się zajmują w takim o to klubie. W środę uświadomiliśmy dzieci o tym, że ruch to zdrowie a poprzez dobrze znane gry oraz zabawy podwórkowe można poprawić naszą aktywność fizyczną. W czwartek odbyła się zabawa terenowa "Do lasu po przygodę", czyli leśne podchody. Po przyjściu na świetlicę dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Zadaniem świetliczaków było znalezienie pięciu zadań zaznaczonych ich kolorem. Natomiast w ostatnim dniu, pierwszego tygodniu zorganizowanych zajęć, wykonaliśmy "Lody własnej roboty" techniką farbki 3D wykonanej z pianki do golenia oraz kleju. Po wykonanej pracy plastycznej udaliśmy się na plażę w Rosnowie, gdzie dzięki Radzie Osiedla Rosnowo dzieci mogły dać się w podróż drezynami rowerowymi TKKW.

  Drugi tydzień wakacji rozpoczęliśmy zajęciami manualnymi czyli, "Rozkoduj to". Kodowanie ma na celu kształtowania u dzieci cierpliwości oraz logicznego myślenia. Hasłem naszych zajęć były elementy związane z latem. We wtorek 13.07.2021 r. z okazji Dnia Emotikony, dzieci stworzyły swoje emotikonki z masy solnej. W środę obyła się długo wyczekiwana przez dzieci wycieczka do Parku Dinozaurów w Łebie. Główną atrakcją parku były dinozaury w skali 1:1, ale również ogromne zjeżdżalnie wodne. Dreszczyk emocji towarzyszył nam podczas przejścia się pod domu strachu. Mimo upału, który panował udało nam się skorzystać ze wszystkich atrakcji. Czwartek był kolejnym dniem szaleństwa kulinarnych, dzieciaki samodzielnie wykonały placki amerykańskiej tzw. pancakes z nutellą. W piątek mimo deszczowej aury nie nudziliśmy się a nasz czas poświęciliśmy na wspólne gry i zabawy w świetlicy. Kiedy deszcz się uspokoił, wykorzystaliśmy chwilę i ruszyliśmy na plażę w celu odbycia kolejnej przygody z drezynami rowerowymi dzięki Towarzystwu Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

  Ostatni tydzień świetlicowego lata rozpoczęliśmy od stworzenia naszej "Słonecznej plaży" z wykorzystaniem papierowych tacek, ozdobnych parasolek do napoi, muszelek, kamyczków i masy solnej, która służyła nam jako plaża. Wtorek upłynął nam na aktywizowaniu ciekawości poznawczej dzieci, jednym słowem  - Eksperymenty. Dzięki KGW Rosnowo "Kreatywny Babiniec" dzieci wykonały, mi.in. "Skaczącą kukurydzę", wulkan oraz trzy rodzaje różnych mas plastycznych. Śmiechu i zabawy nie było końca. W środę ruszyliśmy na naszą drugą wyprawę, tym razem do Dygowa koło Kołobrzegu, miejsca znanego jako Pomerani - Fun Park. Pomimo, iż pogoda od rana nas "nie rozpieszczała", nie opuszczał nas dobry humor i chęć wspaniałej zabawy. Ogromne konstrukcje składające się z labiryntu, rur, przejść, zjeżdżalni okazały się wspaniałym miejscem do wspólnej zabawy w chowanego. Natomiast atrakcje na zewnątrz "strefa karuzel' zapewniła rozrywkę dla tych, którzy oczekiwali ekstremalnych doznań jak i dla tych którzy szukali spokojnej jazdy. Mimo, że pogoda od początku płatała nam figle na sam koniec wycieczki udało nam się skorzystać z wodnych szaleństw czyli "Wodnego Świata." Czwartek świetliczaki doskonalili umiejętności bezpiecznego posługiwania się małym sprzętem AGD, ułatwiającym pracę w kuchni i stworzyli różnego rodzaje naturalnych soków. W piątek na zakończenie naszych spotkań, na plaży w Rosnowie odbyło się wspólne ognisko oraz zabawy. Po upieczonych kiełbaskach przyszedł czas na słodkości oraz lody. Podsumowując uważam, że był to atrakcyjnie i mile spędzony czas wolny. Czas odpoczynku, radości, żartów i przeżywania różnorodnych emocji, dobrych choć czasem i tych złych.

  Podziękowania kierujemy dla Pani Barbary Majchrzak oraz Patrycji Zalewskiej, które spędziły z nami ten wakacyjny czas, pomagając w opiece i realizowaniu naszego planu. Dziękujemy również Firmie Transportowo-Przewozowej "Rumcajs" z Rosnowa za bezpieczne przejazdy oraz za uśmiech w trakcie wycieczek. Podziękowania również dla Rady Osiedla Rosnowo za sfinansowanie kosztów wyjazdu na wycieczki oraz drezynami rowerowymi. Dziękujemy także KGW Rosnowo "Kreatywny Babiniec" za bezinteresowną pomoc oraz za przygotowanie wspaniałych zajęć dla dzieci. Dziękujemy również Pani Joannie Wójcik opiekunowi Klubu Seniora za udostępnienie kuchni dla dzieci. Jako instruktor świetlicy a zarazem opiekun podczas trwania zorganizowanych zajęć wakacyjnych - dziękuję "moim dzieciom" za ten wspaniale spędzony czas oraz rodzicom za zaufanie i powierzenie pod opiekę swoich pociech.

  Instruktor: Paulina Gryniewicz

   

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - świetlica Rosnowo
 • Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - świetlica Manowo

  W dniach 05.07.2021 - 23.07.2021 r. w świetlicy w Manowie odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Sołecką Manowa, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. W każdym tygodniu na dzieci uczęszczające do naszej świetlicy czekały różnorodne formy spędzania czasu wolnego: zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne, profilaktyczne, rajdy rowerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz atrakcyjne wycieczki.

  Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od przedstawienia regulaminu wakacji oraz regulaminu wycieczek. W tym samym dniu odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem "Bezpieczne wakacje". Celem zajęć było uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających na najmłodszych podczas wakacji. Kształtowano nawyk bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozbudzano odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo oraz utrwalano i ćwiczono praktycznie podstawowe zasady powiadamiania odpowiednich służb w sytuacjach zagrożenia. Na koniec powstał barwny plakat pod tytułem "Bezpieczne wakacje", który powiesiliśmy na świetlicowej gazetce ściennej. We wtorek odwiedziły nas dzieci ze świetlicy w Wyszewie. Dla dzieci z obu miejscowości przeprowadzono gry i zabawy sportowe: dwa ognie, mecz piłki nożnej i przeciąganie liny. W nagrodę za sportową postawę i zaangażowanie Pani Wanda Węgrzyńska - sołtys Manowo przygotowała dla wszystkich dzieci watę cukrową. W środę w świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci pod okiem instruktora przyrządziły dwie pizze. Wiele radości i satysfakcji dostarczyło dzieciom samodzielne przygotowanie potrawy. Pizza okazała się bardzo smaczna. W czwartek przeprowadzono zajęcia plastyczne pod tytułem "W podmorskiej głębinie". Do wykonania pracy plastycznej użyliśmy farb plakatowych i malarskiej taśmy. Praca z taśmą malarską okazał się nie lada wyzwaniem dla wszystkich. Ostatni tydzień zajęć wakacyjnych zakończyliśmy rajdem rowerowym do Wyszewa. Przypomniano dzieciakom podstawowe zasady poruszania się rowerem po drogach publicznych. Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach integracyjnych na placu rekreacyjnym oraz na biesiadowaniu przy ognisku.

  W drugim tygodniu, w poniedziałek przygotowaliśmy kolorową masę solną, z której powstały popularne figurki z gry "Among us". We wtorek odbyły się zajęcia kulinarne i plastyczne. Najpierw przygotowaliśmy galaretkę z owocami, następnie wykonaliśmy wakacyjny obrazek, przedstawiający żaglówkę na jeziorze. Do wykonania pracy wykorzystano kolorowy papier kreatywny i piankowe naklejki. Na zakończenie dnia dzieciaki skonsumowały wcześniej przygotowaną galaretkę. W środę odbył się wyjazd do Parku Dinozaurów - Łeba Park. Podczas wycieczek dzieci mają możliwość integracji, poznania i wspólnej zabawy z rówieśnikami z różnych świetlic z terenu Gminy Manowo. Kształtują nawyki odpowiedniego i odpowiedzialnego zachowania poza domem, doskonalą swoją sprawność fizyczną, a przede wszystkim poznają podstawy zdrowego stylu życia z uwzględnieniem zachowania zasad bezpieczeństwa. W parku rozrywki skorzystaliśmy z wielu atrakcji: dinozaury w skali 1:1, wodne zjeżdżalnie, diabelski młyn, kino 7D, pojazdy Flinstonów, zamek strachu, labirynt magicznych luster i wiele innych. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale szczęśliwe z przeżytych tego dnia przygód.

  W kolejnych dniach wykonaliśmy samodzielnie płyn do baniek. Zabawa była przednia, a bańki gigantyczne. Powstała dużych rozmiarów praca plastyczna, przedstawiająca barwną, letnią łąkę i jej mieszkańców. Tydzień zakończył się słodko. Podczas zajęć kulinarnych powstał przepyszny deser, jabłka pod kruszonką. Zniknął z talerzy w ekspresowym tempie.

  Trzeci tydzień zajęć wakacyjnych rozpoczęliśmy od zgłębiania tajemnic układu słonecznego. Na początku wyjaśniono budowę układu słonecznego, następnie wykonaliśmy ruchomy model. Na koniec zajęć każde dziecko potrafiło wymienić wszystkie elementy układu słonecznego w poprawnej kolejności. We wtorek przygotowano dla dzieci grę terenową - ekologiczne podchody, poświęcone zagadnieniom ochrony środowiska. Za odszukanie wszystkich ukrytych zadań oraz prawidłowe ich rozwiązanie wybraliśmy się na lody. 

  Dnia 21 lipca, w środę odbył się wyjazd od parku rozrywki Pomerania Fun Park w Dygowie. Wszyscy wyśmienicie bawili się na różnego rodzaju karuzelach, kolejkach, rollercoasterach, autodromach, dmuchanych placach zabaw i zjeżdżalniach. W czwartek na świetliczaki czekały kolejne wyzwania kulinarne. Przyrządziliśmy pyszne naleśniki z dżemem truskawkowym i kremem czekoladowym. W drugiej części dnia samodzielnie wykonaliśmy gniotki - zabawki antystresowe bardzo lubiane przez dzieci. Gniotki antystresowe to doskonały sposób na rozładowanie napięcia. Ich kojące dla organizmu działanie sprawia, że każdy powinien je mieć zawsze pod ręką. Ostatniego dnia zajęć wakacyjnych, w piątek za sprawą zajęć plastycznych, naszą świetlicę opanowali "Pirani z Manowa". Dzieciaki wykonały z papierowych talerzyków i materiałów kreatywnych, chłopcy - pirata, dziewczynki - piratkę. Tego dnia w kalendarzu świąt nietypowych odchodziliśmy Dzień Włóczykija. W związku z tym wybraliśmy się na włóczęgę po Manowie zakończoną zjedzeniem smacznych lodów.

  Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują za pomoc, zaangażowanie oraz sfinansowanie zajęć wakacyjnych i wycieczek: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wyszewie, Radzie Sołeckiej Manowo oraz rodzicom. Podziękowania kieruję także do: dyrektora i pracowników GOKu za współpracę przy organizacji zajęć wakacyjnych, Pani Wandy Węgrzyńskiej - Sołtys Manowo za codzienną współpracę ze świetlicą, Pana Piotra Witkowskiego za pomoc w opiece nad dziećmi podczas rajdu rowerowego do Wyszewa oraz Firmy Przywozy Osobowo-Towarowe "Rumcajs" za bezpieczne dowiezienie nas w miejsca wycieczek. Dziękujemy i liczymy na owocną współpracę w przyszłości.

  Instruktor: Anna Mikulska

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - świetlica Manowo

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-07 07:59przez:
Opublikowano:2021-09-07 07:59przez:
Zmodyfikowano:2021-09-07 07:59przez:
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie
Odwiedziny:4298

Rejestr zmian

 • [2021-09-07 07:59:25]-